Сьогодні багато людей відчуває проблеми з працевлаштуванням через епідемію коронавірусу і кризу, що утворилася через локдауни. Бізнес потихеньку закривається, компанії скорочують співробітників, доходи населення падають. Знайти роботу не так просто, як раніше. На ринку присутні тисячі претендентів практично в будь-якій сфері діяльності.

Якщо ви хочете знайти щось цікаве, то можна піти двома шляхами. Перший – звернутися до друзів, знайомих, родичів. Можливо, у когось на фірмі шукають співробітника, і вас порекомендують як фахівця. А можна створити резюме онлайн за посиланням https://jobs.ua/resume/add, а потім подивитися, які саме вакансії є у ​​вашому населеному пункті або поблизу нього. Можливо, ви знайдете цікаву роботу в іншому регіоні і зможете втілити свою мрію про переїзд.

Правила складання резюме

Основна рекомендація: пишіть коротко. Не потрібно робити документ на 3 сторінки, ніхто його не читатиме. За статистикою, роботодавець або працівник відділу кадрів переглядає резюме 20 секунд. Тому ви повинні зацікавити їх буквально 2–3 фразами. Розглянемо, як правильно складати резюме і з чого воно складається:

  1. Особисті дані здобувача. Напишіть свої прізвище, ім'я та по батькові, дату народження, місто проживання.
  2. Контактні дані. Вказуйте не тільки телефон, але і поштову скриньку. Заведіть собі окрему для роботи, при цьому її назва повинна бути адекватною, а не demon2020 або instababy.
  3. Ті самі 2–3 фрази, які характеризують вас як фахівця. Подумайте, що ви можете запропонувати потенційному роботодавцю, що його зацікавить. Тільки без загальних фраз.

Після цього йде так зване тіло резюме. Тут вказують інформацію про здобуту освіту, досвід роботи, особисті навички та ін. В цих розділах пишіть тільки те, що реально зацікавить роботодавця. Не потрібно писати, що в школі ви займалися на гуртках макраме, якщо ви йдете працювати автомеханіком. Краще вкажіть, що пройшли навчання у офіційного дилера Nissan.

Досвід роботи описуйте виходячи з того, що ви можете дати компанії. Пишіть цифри: підняв прибуток на 10%, збільшив продажі на 5%, успішно керував відділом, домігся підвищення якості виробленої продукції або надання послуг. Особисті навички – те, що стосується вакансії. Додатково вкажіть, чи є у вас водійське посвідчення, чи знаєте ви іноземні мови, чи готові ви до відряджень.

Що робити далі

Після того як резюме буде готово, його можна розмістити на основних сайтах з пошуку роботи, а також розіслати в ті компанії, які вас цікавлять. Не думайте, що вам відразу запропонують посаду. Практика показує, що з 50 надісланих резюме відгук отримають близько 3–5 (все залежить від вашої компетенції і самої вакансії).

Ви повинні розуміти, що сам документ не є гарантією того, що вас приймуть. Це тільки перший крок до пошуку роботи. Якщо ви зацікавите роботодавця, то ви перейдете на другий етап – співбесіда. Саме на ній і вирішується питання про працевлаштування.