малюнок рідкими шпалерамиПлануючи косметичний або капітальний ремонт свого будинку чи квартири, ми особливу увагу приділяємо вибору матеріалів для внутрішнього облицювання стін. Деякі з нас, не бажаючи ризикувати, обирають старі добрі рулонні шпалери, інші – зупиняють свій вибір на теж вже перевірених часом лакофарбових покриттях. А ще інші прагнуть йти в ногу з часом і випробовують нові рішення, які нам пропонує сучасний ринок оздоблювальних матеріалів. Найпопулярнішим з таких рішень вже протягом кількох років залишаються рідкі шпалери. Що ж це за матеріал і чим він приваблює споживачів?

Склад рідких шпалер

Перш за все слід відмітити, що даний матеріал реалізується у вигляді сухої суміші, розфасованої по пакетам. Суміш складається з таких компонентів:

  • Базовий наповнювач. Зазвичай це целюлоза, яку отримують внаслідок переробки деревини, з неї виробляють целюлозні рідкі шпалери. Бавовна або штучний шовк використовуються для виробництва шовкових рідких обоїв.
  • Клей. Для зв’язування компонентів додається карбоксиметилцелюлоза, котру використовують навіть в м’ясній, молочній, кондитерській, консервній, рибопереробній промисловості для запобігання розшаруванню продуктів харчування, що свідчить про абсолютну безпечність даного компоненту. Клей часто містить й антигрибкові речовини.
  • Текстильні добавки. Їх роль можуть грати шовкові волокна та пряжа. Саме вони тонують матеріал і створюють цікавий візерунок при нанесенні на стіну.
  • Блиск. Дрібнофракційні глітери забезпечують додаткове тонування шпалер.

рідкі шпалери на целюлозіЯк можна побачити з вищенаведеного списку, майже всі компоненти натурального походження і, поєднуючись, вони утворюють дійсно безпечне, високотехнологічне й ефектне покриття.

Якості та переваги рідких шпалер

рідкі шпалери в інтерьеріТакий продуманий і збалансований склад матеріла визначає цілий ряд його беззаперечних переваг:

  • Екологічність. Всі, хто прагне мінімізувати негативний вплив людської діяльності на навколишнє середовище, будуть в захваті від рідких шпалер. Вони не виділяють ніяких токсичних речовин в повітря і не забруднюють його.
  • Безпечність. З першого пункту випливає і наступний: матеріал не викликає алергічних реакцій і не шкодить людському здоров’ю.
  • Паропроникність. Дякуючи своїй волокнисто-пористій структурі шпалери утворюють покриття, яке «дихає» і не перетворює приміщення на термос зі стінками, покритими пліснявою.
  • Теплоізоляція. Матеріал зводить до мінімуму теплообмін між будинком і навколишнім середовищем. Тому взимку всередині зберігається комфортне тепло, а літом – приємна прохолода.
  • Шумоізоляція. Стіна в пів-цеглини, покрита рідкими шпалерами, зовсім не пропускає всередину сторонніх звуків, таких як, наприклад, розмова в повний голос. Те саме діє і в протилежному напрямку: шум із будинку чи квартири не проникає назовні.
  • Стійкість до дії низьких чи високих температур. Матеріал чудово переносить температурні коливання. Його експлуатаційні якості не змінюються в діапазоні від –25℃ до 80 ℃. Тому його можна сміливо використовувати для покриття поверхонь навіть в будівлях без постійного опалення (дачі, заміські будинки, балкони тощо).
  • Низька ступінь пожежної небезпеки. Рідким шпалерам присвоєний клас КМ3. Це означає, що їх можна застосовувати навіть в приміщеннях, в яких планується одночасне перебування великої кількості людей. Вони витримують нагрівання до досить високих температур і тільки тоді спалахують. При цьому матеріал не горить, а тліє, не розповсюджуючи полум’я і не виділяючи в повітря токсичних речовин. Йому також властиве помірне димоутворення.
  • Відсутність стиків. Рідкі шпалери при нанесенні на стіну формують монолітне покриття  без швів і стиків.
  • Маскування недоліків поверхонь. Матеріал заповнює собою всі пустоти, до того ж він має легкий рельєф. Все це дозволяє приховати нерівності стін і уникнути трудомістких робіт по підготовці поверхонь.
  • Створення узорів та зображень. З допомогою рідких шпалер можна малювати і просто орнаменти, і цілі композиції.
  • Локальна реставрація. І, нарешті, якщо в процесі експлуатації покриття забруднилось чи деформувалось, його можна легко відновити, змочивши і знову розгладивши пошкоджену ділянку.

шовкові рідкі шпалериВраховуючи всі вищеперераховані переваги і особливості рідких шпалер, недивно, що все більше споживачів використовують їх для оформлення інтер’єру свого житла. Це не тільки безпечно і практично, але й дуже стильно!