Це питання дуже часто ставлять люди, що роблять перші кроки у реабілітації слуху. Вони не можуть зрозуміти, чому мають віддавати великі гроші за те, без чого поки що спокійно обходилися. Але для тих, хто вже давно користується цими приладами, ціни на слухові апарати вважаються цілком логічними. Хто ж з них має рацію? Давайте розбиратися!
Як працюють слухові рішення
Будь-який слуховий апарат складається з 3-х головних вузлів: мікрофон, підсилювач (або процесор) та ресивер (телефон). Завдяки такій конструкції пристрій ловить звуки з навколишнього середовища та доводить їх до потрібних користувачу параметрів, а потім передає у вухо. Сьогодні слухові апарати здебільшого цифрові, тому важливі операції виконує мікропроцесор. Він постійно аналізує сигнали, що надходять, а потім трансформує їх у цифровий код та «проганяє» через різні програми й алгоритми. Завдяки цьому можна налаштувати звучання максимально точно під потреби користувача.
З цього виходить, що сучасні слухові рішення – це щось на кшталт міні-комп’ютеру, що може виконувати мільйон операцій одночасно. І це дійсно варто своєї ціни. Адже завдяки цифровій технології ці прилади можуть:
- очищувати звук від шуму;
- поліпшувати розбірливість мови;
- оптимізувати звучання музики;
- передавати потоковий сигнал від телевізору та інших приладів;
- запам’ятовувати налаштування для найчастіших місць, де буває користувач;
- керуватися зі смартфону або дистанційного пульту;
- працювати як фітнес-трекер;
- відстежувати розумову активність користувача.
Тепер стає зрозуміло, за що покупці слухових апаратів віддають такі гроші.
Чи бувають дешеві слухові апарати?
Сьогодні на ринку слухопротезування працює багато виробників, що пропонують слухові рішення будь-якої цінової категорії. Це можуть бути преміальні моделі з купою прогресивних функцій, варіанти середнього класу та навіть бюджетні прилади с базовими опціями.
Іноді можна зустріти у інтернеті дешеві пристрої, що називають підсилювачами слуху. Варто розуміти, що вони не є слуховими апаратами, тому що не мають медичної сертифікації. Такі пристрої просто посилюють навколишні звуки, причому роблять це грубо та необережно. В результаті користувачу стає дуже некомфортно, він постійно відчуває втому та роздратованість. Згодом через користування такими підсилювачами людина ризикує повністю втратити слух.
Не варто спокушатися на псевдо вигідні пропозиції та брати найдешевші прилади для корекції слуху. Замість цього краще купити справжні слухові апарати, тим більше, що можна підібрати модель економ-класу. Тому лікарі рекомендують звертатися до сурдолога, який допоможе підібрати відповідний варіант.