Перш ніж укладати договір про співпрацю з тією чи іншою компанією, необхідно ретельно провести її перевірку. Недбале ставлення до пошуку бізнес-партнера цілком може вплинути на репутацію, привести до матеріальних втрат і навіть проблем з законом.
Інструменти для перевірки потенційного партнера
Використовуйте реєстр юридичних осіб, щоб знайти інформацію про цікаві вам компанії. Зручніше за все використовувати пошук по коду ЄДРПОУ / ІПН / ПІБ на сайті Vkursi. Сервіс збирає інформацію з відкритих джерел. Перевірка при його допомозі дозволяє дізнатися:
- повне найменування;
- дату реєстрації;
- місце розташування головного офісу;
- статус компанії;
- відомості про банкрутство;
- інформацію про зупинку або реорганізацію;
- КВЕД;
- ПІБ уповноважених осіб;
- список засновників;
- розмір статутного капіталу;
- держслужби, в яких знаходиться на обліку;
- реєстраційний номер платника єдиного внеску.
В анкеті вказуються дата, на яку актуальні відомості, джерела. До того ж можна подивитися експрес-аналіз — тут підраховано кількість факторів, що підтверджують надійність того чи іншого підприємства.
Досьє можна зберегти в різних форматах або роздрукувати.
Для того, щоб повною мірою використовувати всі можливості сервісу Vkursi, пройдіть просту реєстрацію. При виникненні питань, можна зв'язатися з менеджерами через онлайн-форму.
На що варто звернути увагу
Найпростіше проводити перевірку українських підприємств. Бажано вибирати партнерів серед компаній, які існують на ринку давно та мають гарну репутацію.
При перевірці бізнес-партнера обов'язково варто звірити інформацію з установчих документів з даними випуски ЄДРПОУ, свідоцтв про Державну реєстрацію та ІПН.
Якщо на ведення певної діяльності потрібна ліцензія, перевірте її наявність. До того ж важливо переконатися, що вона не прострочена.
Переконайтеся, що ведете переговори з уповноваженими особами. Важливо, щоб людина мала право на підписання договорів, укладання угод.
Кілька причин проводити перевірку потенційних бізнес-партнерів
Співпраця з неблагонадійними компаніями-одноденками цілком може відбитися на якості ваших продуктів або послуг, а значить — репутації підприємства.
Ретельна перевірка потенційного партнера дозволить уникнути зайвих матеріальних втрат. Наприклад, ви можете внести передоплату та не отримати замовлену послугу або партію товарів.
Нерідко податкові служби пред'являють претензії партнерам, якщо підприємство не сплачує податки або не подає звітність.