Йод - препарат, що використовується в дерматології та сімейній медицині. Він має дезінфікуючі властивості, використовується для промивання ран та саден. Діюча речовина препарату - спиртовий розчин йоду. Йодний розчин можна придбати на сайті https://megachem.com.ua/ua/jod-odnohloristyj-10-litrov.html. Йод дуже корисний під час подорожей, особливо якщо ви їдете в теплі країни, він захищає вас від небезпечної бактеріальної флори.

Кілька слів про йод

Йод - це 3% -ний розчин йоду в етанолі, темно-коричневого кольору. Його найчастіше використовують при незначних саднах і ранах в якості дезінфекції шкіри. Його дія знищує всі грибки, віруси та бактерії. Багато років йод застосовується для боротьби зі зморшками, прищами і в’ялістю шкіри, оскільки він денатурує білок шкідливих мікроорганізмів і дратує тканини, покриті препаратом.

Показання до застосування

Розведений розчин йоду використовується для дезінфекції невеликих ран на шкірі та слизових оболонках. Препарат знищує бактерії, віруси та грибки, тим самим запобігаючи зараженню. Йод випускається у вигляді рідини, його застосовують місцево, промиваючи рану змоченим ватним тампоном.

Йод і протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого з його інгредієнтів є протипоказанням до вживання йоду. Не слід використовувати йод з ртутними сполуками. Не слід застосовувати йод дітям віком до 3 років, при підвищеній чутливості до йоду, гіпертиреозі, туберкульозі легенів, герпетичному дерматиті.

Дозування

Йод використовується як антисептик для шкіри. Пероральне застосування лише у дозах, які узгоджуються з лікарем.

Для полоскання горла: 10 крапель розчину в склянці (200 мл) води.

Для видалення нальоту з мигдалин: 10 крапель на склянку (50 мл) гліцерину.

Йод - побічні ефекти

1. Контакт йоду зі шкірою: може бути висип, подразнення шкіри та ураження.

2. Контакт з очима: йод при контакті з очима може дратувати кон’юнктиву та рогівку, крім того, може спостерігатися біль і сльозотеча, а також порушення зору.

3. Вдихання йоду: йод, що міститься у препараті, подразнює дихальні шляхи. Стан характеризується чханням, кашлем, печінням у горлі та слизовій оболонці носа. Крім того, може спостерігатися стискання в грудях і задишка.

4. Прийом йоду: біль у животі, блювота, діарея, біль за грудною кісткою та низький кров’яний тиск можуть виникати після прийому йоду. Як наслідок, може статися недостатність кровообігу та шлунково-кишкові кровотечі.