Одне з головних значень гри має її зовнішня складова, за яку відповідає художник. Однак, не варто ототожнювати цю професію тільки з одним значенням. У розробці мобільних ігор залучені фахівці, що відповідають за різний сектор, який пов'язаний з 2D і 3D моделюванням, пожвавленням персонажів, текстурою, освітленням та іншими завданнями.
Такі професії мають різний попит та рівень зарплати — все залежить від кваліфікації майстра. Якщо хочете потрапити до команди фахівців з розробки мобільних ігор, зазирніть на сторінку https://vokigames.com, де представлені найактуальніші вакансії. Серед них може знайтися місце художника та аніматора. Розглянемо, чим відрізняються між собою спеціалісти, які створюють графіку для мобільних ігор.
Хто такий художник у геймдеві
Завдання художника — реалізація графічної складової мобільного додатка, відповідно до контексту, стилю і тематики гри. Ця спеціальність має декілька складових. Якщо ви не інді-розробник, то станете відповідальним за певний відрізок процесу, що є частиною цілісного дизайну, анімації, текстури або локації.
2D художник
Такі фахівці здебільшого залучені до розробки 2D ігор. Проте часто їх уміння стають потрібні й в роботі над 3D проєктами. Робота майстра полягає в малюванні спрайтів і текстур для персонажів, навколишнього світу, спецефектів тощо. У тривимірних проєктах 2D художники також беруть участь, оскільки часто перед розробкою тривимірної візуалізації, створюється двомірний зразок.
3D майстер в ігровій індустрії
Це майже універсальні фахівці, які можуть працювати над моделюванням, такелажем, освітленням, ефектами.
Поміж інструментів використовуються найрізноманітніші рішення, вибір яких залежить від навичок і професіоналізму художника. Наприклад, у 3D-моделістів популярні програми 3DS Max і Blender, а зоною відповідальності є персонажі, артефакти та сфера оточення.
VFX-художник
Цю спеціальність можна назвати «фіналізатор», оскільки VFX-майстер є завершальною ланкою після розробки концепту, моделювання, візуалізації та анімації. Одне із завдань такого художника — оптимізувати спецефекти для будь-яких пристроїв, навіть найслабших, щоб на будь-якому смартфоні гра виглядала гідно.
Якщо вас зацікавила спеціальність художника — важливо розібратися у концепції професії та визначитися із завданнями, які вам подобається виконувати найбільше.