Завдяки прогресу медичних технологій сьогодні можна провести різні варіанти комп’ютерної томографії. Зараз вони значно швидші, ніж ті, що були кілька десятиліть тому. У сучасних лікарнях використовується нове обладнання, яке показує точні результати обстежень. У клініці Urosvit комп'ютерна томографія з контрастом ціна має доступну. На сайті ви можете дізнатися більше про можливості для обстеження та лікування.
Як зрозуміти, чи можна робити КТ із контрастом?
Перш ніж призначити контрастну КТ, лікар повинен опитати пацієнта. Запис на КТ з контрастом Львів передбачає такі питання від медиків:
-
Чи ви маєте алергію. Особливо важлива алергія на йод. Це той хімічний елемент, який лежить в основі більшості контрастних речовин, що використовуються для відповідного дослідження;
-
Чи ви в цей період приймаєте ліки;
-
Чи за останній час вона ви хворіли чимось особливим;
-
Чи ви маєте якісь захворювання серця, цукровий діабет, астму чи захворювання нирок або щитовидної залози;
-
Чи страждаєте клаустрофобією;
-
Якщо ви жінка, то чи не підозрюєте, що вагітні.
Вся ця інформація має вирішальне значення, щоб визначити, чи придатний пацієнт для контрастної КТ.
Як підготуватися до такого обстеження?
Якщо пацієнт придатний до КТ із контрастом, під час підготовки до діагностики він повинен:
-
Прийти без прикрас або одягу з металевими деталями, оскільки це може заважати нормальній роботі діагностичного обладнання. Якщо пацієнт не дотримався цього правила, йому буде запропоновано зробити це незадовго до початку процедури.
-
Потрібно не приймати їжу принаймні 6-8 годин. Це означає, що якщо контрастна томографія призначена на ранок певного дня, останнім прийомом їжі має бути вечеря попереднього дня. Якщо не дотриматися цього правила, діагностичне обстеження перенесеться на іншу дату.
КТ із контрастом: що робити при алергії?
Для людей із доведеною алергією на контрастну речовину, що використовується при обстеженні, є вихід. Потрібно прийняти спеціальні стероїдні препарати з протиалергічною дією приблизно за 12 годин до КТ із контрастом. Затримка прийому – це привід перенести діагностичне обстеження на іншу дату. Зважайте на те, що вживати препарати потрібно лише за призначенням лікаря.
Що відчуває пацієнт під час обстеження?
-
Якщо введення контрастної речовини буде пероральним, пацієнт відчує неприємний присмак у роті після того, як проковтне речовину, необхідну для проведення обстеження.
-
Якщо ввести її шляхом ін’єкції, пацієнт відчує легкий дискомфорт, коли лікар введе голку шприца чи автоматичний насос. Швидше за все, у роті з’явиться дивний металевий присмак.
-
Якщо ввести контрастну речовину за допомогою клізми, пацієнт може відчувати дискомфорт і відчуття набряку .
У тих, кому буде важко залишатися на місці, після початку процедури може виникнути дратівливе відчуття нездужання. У порівнянні зі звичайною КТ, яка є абсолютно безболісною, КТ із контрастом викликає дещо подразнювальне введення контрастної речовини.
Як довго триває така діагностика?
Якщо врахувати всю процедуру (тобто від моменту лягання пацієнта до моменту, коли рентгенолог оголошує сканування завершеним), то КТ із контрастом займає близько 35 хвилин. Однак, якщо розглядати лише частину обстеження, присвячену створенню зображень, то обстеження займає всього кілька хвилин. Якщо вам потрібно пройти цю процедуру, записатися на неї легко на сайті «Уросвіт». Дбайте про своє здоров’я!