Угод з купівлі-продажі нерухомості з кожним роком стає все більше. І це стосується не тільки квартир. В даний час спостерігається підвищений інтерес до земельних ділянок.

Відбувається це з кількох причин. З одного боку зростає добробут людей нашої країни, а з іншого розвивається кредитування. Хтось прагне покинути екологічно несприятливі міста і виїхати на "свіже повітря". З цією метою продається квартира і купується земельна ділянка під будівництво будинку. А хтось купує "землю" з метою подальшої її перепродажу з вигодою для себе.

Не останню роль в цій ситуації зіграло поліпшення законодавчої бази. Так, порівняно недавно купувати земельну ділянку було досить ризикованим заняттям. Законодавство в цій галузі було настільки "дірявим", що знаходилося багато шахраїв, які хотіли заробити на обмані людей, які збираються купити або продати земельну ділянку.

Але і сьогодні не варто сподіватися на "авось пронесе". Тому зовсім не зайвим буде перед покупкою "землі" ознайомитися з основними проблемами, з якими можна зіткнутися на шляху до заповітних соток.

Отже, що потрібно знати при купівлі земельної ділянки.

1. Межі ділянки

Для визначення чітких меж земельної ділянки завжди проводиться процедура межування. Тому перед його придбанням необхідно дізнатися чи проводилася ця процедура. Якщо межування не проводилося, то з'являється ризик купити ділянку з "розмитими" межами, що в подальшому може призвести до суперечок і судових розглядів. В цьому випадку необхідно самому провести розмежування і узгодити межі своєї земельної ділянки з сусідами.

2. Якість ділянки

Ділянка може бути піддана затопленню в період весняного паводку. Вона може мати сильний ухил і (або) велику кількість ярів, що значно утруднить будівництво будинку. Також на ділянку можуть попадати водні стоки від сусідів. Тому перед покупкою все це необхідно перевірити.

3. Категорія землі

Кожна земля має своє призначення (категорії). І від категорії залежить чи можна побудувати на ділянці житловий будинок чи ні. Так, якщо купується ділянка, що відноситься до земель "сільськогосподарського призначення", то будівництво на ній житлових будинків категорично заборонено.

4. Комунікації

Не зайвим перед покупкою "землі" буде дізнатися про наявні комунікаціях. Так, потрібно з'ясувати яким чином вигідно і доцільно буде проводити водопостачання ділянки. Буде це свердловина (тут необхідно дізнатися глибину залягання води придатної для пиття), водойма (озеро, річка і т.д.) або магістральний водопровід.