Найважливішою галуззю матеріального виробництва є сільське господарство. Крім того, що сільське господарство виробляє продукти харчування для населення країни, створює сировину для багатьох галузей промисловості, його необхідно розглядати, як фактор, який об'єднує життєзабезпечувальну функцію держави, а тому роль АПК необхідно розглядати не тільки з економічної позиції, але і соціальної, політичної та екологічної.
Більше корисної інформації про сільське господарство України ви знайдете на сайті GoldExim!
Можливості та потенціал України величезні. Велику частину території країни займає унікальний родючий чорнозем, трудових ресурсів в кілька разів більше, ніж в будь-якій іншій країні Європи. Але при цьому Україна залишається імпортером сільськогосподарської продукції, і основна причина полягає в недосконалості техніко-технологічної бази. До сих пір використовуються засоби виробництва, розроблені і впроваджені в АПК в кінці минулого століття.
Сьогодні, маючи величезні ресурси, АПК України знаходиться все ще в кризовому стані. З усього працездатного населення країни 13% зайняті в сільському господарстві. Але відсталість техніко-технологічної бази призводить до того, що втрати врожаю досягають 25-30%, питомі витрати в кілька разів перевищують відповідні показники в Європі і США.
На даному етапі розвитку галузі необхідне впровадження нових рішень, нових технологій і техніки, економічно доцільних і ефективних. Поступово вводяться в сільське господарство такі поняття, як зберігаюче землеробство, точне землеробство. Сучасні інформаційні технології дозволяють підвищити якість польових робіт, швидкість їх проведення і знизити витрати при збільшенні врожайності.
Одним з найбільш швидко розвиваючимся напрямком, який здатен значно підвищити продуктивність і рентабельність сільського господарства, є впровадження супутникових навігаційних систем в процес управління сільськогосподарськими машинами. Системи паралельного водіння дозволили більш ефективно використовувати нову широкозахватну техніку, проводити нічні польові роботи, наприклад, під час обприскування культур, звести до мінімуму «людський фактор», коли від уміння і можливостей механізатора залежить врожайність.
Першим етапом впровадження систем точного землеробства є використання курсовказівника під час проведення польових робіт.