Для того, щоб замовити памятник, корисно знати, які чинники впливають на остаточну ціну. Вартість обраного для надгробка матеріалу - основний фактор, що впливає на вартість виробу. Якщо він виготовлений з композитних матеріалів, таких як мармурова крихта або гранітополімер, то вартість його невисока. Але такі вироби не дуже довговічні і прослужать до 10 років, термін залежить від якості виготовлення та клімату, після чого їх доведеться демонтувати. Набагато дорожче обходиться створення надгробку з натурального граніту.
Але ціна пам'ятника з граніту виправдовується не тільки розкішним видом. Термін служби у такого меморіалу обчислюється багатьма десятками років.
Форма надгробка, його оформлення
Також на вартість впливає форма і дизайн основного елемента - стели. Звичні прямокутні коштують дешевше, ніж оформлення незвичайними боковинами. Особливо дорого цінуються монументи з художнім різьбленням, оскільки їх створення вимагає від майстра високого професіоналізму і досить багато часу. Не останню роль в остаточній ціні грає фотографія. Зображення, виконане на металокераміці вітчизняного виробництва коштуватиме дешевше, ніж таке ж на імпортній заготовці.
Пам'ятники від виробника
Навіть після того, як замовник вибрав форму надгробки і матеріал, залишається питання - де його замовляти? Поблизу кладовища можна знайти безліч пропозицій від фірм з виробництва надгробків. Але те, що вони розташовані близько до місця поховання, не означає, що ціни нижче, скоріше навпаки. Якщо порівняти різницю в ціні, то в подібних місцях вона може бути в кілька разів більше, ніж у виробника. Якщо звичайний пам'ятник від виробника невеликого розміру коштує 10 тисяч гривень, то в цвинтарної майстерні він же «потягне» на 20 і більше тисяч гривень.
Ви, як замовник, повинні пам'ятати, що в праві самі вибирати місце, де придбати пам'ятник. Нікому не дано право надавати на вас тиск і змушувати купувати виріб в рекомендованої цвинтарними працівниками фірмах. Всі їхні аргументи щодо внутрішніх правил і нібито низьких цін - тільки прагнення зірвати куш. А в разі неякісно виконаної роботи великий ризик втратити чималі кошти без будь-якої надії на їх повернення.
Найпопулярніший варіант - надгробок, який відшліфували і відполірували в повному обсязі. Зазвичай обробляють стелу, тільки з лицьового боку, в деяких випадках - з переду і тилу, не зачіпаючи тільки межі. Дуже оригінально виглядає, коли оброблена тільки частина поверхні з лицьового боку.