Всі живі істоти, від бджіл до китів, спілкуються один з одним, але тільки людині вдалося розвинути щось більше, ніж просто обмін сигнальними знаками.
Прочитати більше цікавої інформації про теорії походження мови ви можете, пройшовши за посиланням https://creacenter.org/uk/news/pokhodzhennia-movy-ohliad-riznykh-teorii!
Зараз кожна людина в світі може говорити на розмовній мові і має здібності до писемного мовлення при належному навчанні. Але вчені досі ламають голову над походженням мови, її розвитком і формуванням.
Як же сталося, що людство сформувало такий тип спілкування?
До сих пір немає точної відповіді на питання про походження мови. Більшість вчених сходяться на думці, що це був тривалий процес, який зайняв, можливо, мільйони років. Однак, наші предки вже спілкувалися за допомогою мови. Вона була дуже повільної, з малим словниковим запасом і простий граматикою. Розвиток мови відбувалося поетапно, і першим ступенем був протомова.
Деякі дослідники стверджують, що наші предки спочатку співали, а потім почали говорити. Інші вважають, що спочатку в протомові переважали пантомімічна жести.
Що таке мова?
Для того щоб зрозуміти, як еволюціонувала і взагалі з'явилася мова, потрібно пояснити, що це таке. Яким чином мова відрізняється від способу спілкування наших предків і найближчих еволюційних родичів?
У тварин спілкування полягає тільки в ключових потребах. У людини довільні звуки і знаки складаються в певні слова, які можна вивчити, винайти і нескінченно комбінувати в рамках граматичних структур.
Мова відкриває для людини величезні можливості - можна не тільки встановлювати контакт з іншими людьми, але і надихати, викликати різні емоції, маніпулювати, обманювати, радувати і так далі. Слово - одне з найпотужніших інструментів в сучасному світі.
З самого юного віку малюки отримують здатність розуміти рідну мову і можуть запам'ятовувати слова без свідомих зусиль. Ці якості роблять мову надзвичайної комунікативної системою, яка зустрічається виключно у людей.
Існує три елементи мови, які присутні у людей і відсутні у їх попередників і тварин.
1. Точний контроль над вокальними трактами. У людей в мозку є прямі зв'язки між нейронами, які керують голосовим апаратом і моторної корою (область, що відповідає за довільні рухи).
2. Тенденція спілкування заради спілкування. Людям властиво ділиться думками з іншими, а не тільки висловлювати свої фізіологічні потреби.
3. Ієрархічний синтаксис. Фрази і пропозиції мають вкладену структуру, яка забезпечується послідовністю слів.