Правильне меню допоможе зміцнити кістки і захистити від захворювання. А харчуватись правильно допоможе магазин здорового харчування https://mrvegan.com.ua/
Остеопороз - хронічно прогресуюче обмінне захворювання (також може бути клінічним синдромом, що виявляється при інших захворюваннях), при якому спостерігається зниження щільності кісток і посилення їх крихкості, в результаті чого підвищується ризик переломів.
Скелет є основа всього організму. Пікова маса кістки досягається у віці 25-30 років; до цього моменту приріст кісткової тканини перевищує руйнування, і у індивідуума зберігається позитивний баланс кальцію. Пікова маса кістки зберігається без особливих змін до 35-40 років. Після 40 років руйнування кістки починає перевищувати приріст, і всі люди (як чоловіки, так і жінки) з віком поступово втрачають кісткову масу (приблизно 0,3-0,5% в рік).
Розрізняють два типи остеопорозу. Перший тип зустрічається у жінок у віці від 48 до 55 років, у яких втрата кісткової тканини пов'язана з дефіцитом жіночого статевого гормону естрогену. Другий тип зустрічається у чоловіків і жінок старше 70 років.
Втрата кісткової маси не прискорюється в будь-якому конкретному віці, але відбувається повільними і стійкими темпами протягом багатьох років. У хімічному відношенні склад кісткової тканини при остеопорозі залишається нормальним.
Остеопороз називають ще «мовчазною хворобою», тому що він прогресує поступово протягом багатьох років, часто без симптомів або помітних і вимірних змін. Остеопороз частіше зустрічається у жінок в постменопаузі і у літніх людей обох статей і являє собою важливу проблему суспільної охорони здоров'я.
Однак багато досліджень показують, що у літніх людей певна дієта і спосіб життя не тільки сповільнюють вікову втрату кісткової маси, а й фактично збільшують мінеральну щільність кістки.
Що потрібно робити для профілактики остеопорозу:
1. Стежити за рівнем надходження кальцію з раціоном за рахунок молока і молочних продуктів, мигдалю і кунжуту. У нормі кальцій повинен надходити на рівні 800-1000 мг на добу. При цьому варто звертати увагу на жирність продуктів, що містять кальцій, так як при підвищенні жирності знижується його біодоступність. Молоко і рідкі кисло-молочні продукти містять високо-засвоювану форму кальцію. Незважаючи на те, що сир містять кальцій в найбільш концентрованому вигляді, їх висока жирність значно знижує надходження кальцію з цих продуктів. Також джерела кальцію - питна вода, каші, хліб.
2. Отримувати в достатній кількості вітаміну D. Його багато в жирній рибі (лосось, скумбрія, сардини, оселедець, тунець, печінка тріски), а також в яєчних жовтках. Можна додатково приймати БАДи.
3. Мати помірне фізичне навантаження. Найкраще на свіжому повітрі, особливо для жителів більш північних регіонів, де сонячних днів може бути в рази менше.