Для деяких людей хостинг залишається чарівним поняттям, навіть коли вони дізнаються, що за ним стоїть. Сьогодні ми вводимо цей загадковий термін і відповідаємо на питання, що таке хостинг та як обрати хостинг в Україні?

Хостинг - необхідний для веб-сайту

Немає потреби нікого переконувати, що інтернет відіграє важливу роль у сучасному світі. Мережа інтернет-з'єднань проникає в усі сфери нашого життя. Будь-хто може з’явитися в інтернеті завдяки соціальним мережам, інтернет-форумам, гостьовим повідомленням або блог-платформам. Однак, якщо ви хочете мати свій власний веб-сайт, вам також потрібен хостинг - крім самого веб-сайту та домену.

Як налаштувати веб-сайт?

Незалежно від того, чи є ви підприємцем, для якого наявність корпоративного веб-сайту є обов’язковим, чи приватною особою, яка просто хоче мати власний веб-сайт, ви повинні відповідати кільком вимогам:

  • Перш за все, ви повинні зробити сторінку, або, можливо, буде легше сказати, щоб це зробив хтось. На кону - графічний дизайн або найпоширеніша форма реалізації сайту - покупка готового шаблону і його установка на сервер.
  • По-друге, ви повинні мати власний домен, під яким ваш веб-сайт буде відображатися в інтернеті.
  • По-третє, необхідно придбати хостинг, на якому буде розміщений сайт.

Що таке хостинг?

Усі веб-сайти працюють безперервно, з ранку до вечора. Якщо веб-сайт розміщено на вашому домашньому чи робочому комп’ютері, і якщо його вимкнути на ніч, ніхто не зможе його побачити. Тому ви орендуєте місце на комп’ютерах, які працюють цілодобово, і розміщуєте там свій сайт. Тоді, незалежно від часу дня чи ночі, кожен може відвідати його, переглянути та вільно ним користуватися. Такий комп’ютер є сервером, а послуга, що складається з спільного використання простору та ресурсів на ньому, називається хостингом.

На ринку є багато хостингових компаній, які орендують місце на своїх серверах людям, яким потрібно створити власний веб-сайт. Власник сервера надає вам місце, де ви можете зібрати всі необхідні дані:

  • невеликі веб-сайти,
  • великі веб-сайти,
  • інтернет-магазини чи великі медіа-портали,
  • мультимедійні файли,
  • фотографії,
  • облікові записи електронної пошти.

Вибір конкретної хостингової компанії зазвичай передбачає укладання річного контракту (загальна модель розрахунку), тому варто уважно ознайомитися з пропозиціями та вибрати найкращу. Однак, окрім отримання базових знань, варто вивчити тему, та купити хостинг, який вам найбільше підійде.