Маючи гектари ріллі або невелику присадибну ділянку, з приходом весни перед вами постає питання, яку зернову сівалку купити? Сьогодні на сайті https://elvorti.com/ представлено багато видів сівалок, і кожна з них використовується для різних видів сільського господарства.
Що таке сівалка?
Сівалка використовується для висіву різних видів насіння та рівномірного розподілу на певній площі. Перш за все, важливо розглянути, яким саме вирощуванням ви займаєтеся. Загальний поділ сівалок – це сівалки для малих і великих площ.
Види сівалок і яка сівалка на зерно?
Загальний поділ сівалок досить широкий. За призначенням сівалки поділяються на:
- універсальні,
- метальні,
- точні,
- комбіновані.
За способом сівби — механічні і пневматичні, а за конструкцією — сівалки точного висіву, ручні сівалки, для повного та прямого висіву.
Якщо ви хочете засіяти свій город, присадибну чи рекреаційну ділянку, яка не використовується як сільськогосподарське поле, ви скористаєтеся ручною сівалкою. Вона дозволяє точно засівати невеликі площі під обробіток для власних потреб. Кожен хоче, щоб його газон виглядав красиво. Така сівалка відмінно впорається зі своєю роботою. Пристрій невеликий, але багатофункціональний, тому що його можна використовувати як для посіву насіння, так і для розсипання солі або піску взимку. Його найбільшими перевагами є невеликий розмір, простота експлуатації та відсутність необхідності використання додаткових машин.
Сівалки точного висіву дозволяють провести відповідне калібрування для конкретних культур. Найчастіше це посів в один, два або три рядки. У сівалках точного висіву ви можете регулювати міжряддя за шириною поля, регулювати відстань розкидання насіння, а також глибину сівби.
Сівалки повного висіву використовуються для роботи на більших орних землях, наприклад, для вирощування зернових, буряків та інших овочів у більших масштабах. Вони також підходять для посіву зелених насаджень, таких як поля для гольфу або трави для новостворених парків. Такі сівалки можуть бути окремою машиною з приводом висіву або причіплятися до трактора.
Сівалки прямого висіву мають рухому мішалку, що висипає насіння в висівні бункери. Вони дозують кількість насіння, що розподіляється через механічні агрегати, а шлях насіння до сошника, тобто висівного агрегату, пневматичний. Робочу глибину такої сівалки можна регулювати за допомогою тиску сошників на землю, додаючи спеціальні гирі, а в сучасні сівалки – гідравлічну.