Які характеристики індивідуальних опалювальних приладів?

Залежно від типу джерела тепла теплові насоси можна розділити на:

  • розсіл/водяні насоси (ґрунтові теплові насоси),
  • вода/водяні насоси (водяні теплові насоси),
  • повітря/водяні насоси (повітряні теплові насоси).

Перший елемент описує джерело тепла (так зване нижнє джерело тепла), наприклад, «розсіл» - насос відбирає тепло від землі. Друга частина «вода», визначає тип опалювальної установки в будівлі – водяний монтаж (радіатори, тепла підлога, настінне опалення).

Найчастіше використовуються теплові насоси сіль/вода та вода/вода, які можуть бути єдиним джерелом тепла для обігріву будівлі навіть взимку за надзвичайно низьких зовнішніх температур. Ми також пропонуємо вам купити тепловий насос повітря вода, які набувають все більшого значення, оскільки їх установка простіша і дешевша, хоча вони повинні співпрацювати з додатковим джерелом тепла.

Наземні теплові насоси (розсіл/вода)

Температура ґрунту рівномірна протягом усього року і коливається від 7 до 13°C на глибині 2 м. Чим глибше ґрунт, тим вище температура. Після відведення тепла від землі вона повинна регенерувати (прогріватися). На глибині до 1,8 м регенерація відбувається переважно за рахунок сонячної радіації, опадів, талих вод і т. д. З іншого боку, регенерація ґрунту за рахунок тепла, що надходить із глибших шарів, настільки мала, що її можна ігнорувати.

У випадку наземного теплового насоса енергія з землі може витягуватися через горизонтальний теплообмінник (земляний колектор), або через вертикальний теплообмінник (так звані наземні датчики). «Розсіл» (водно-гліколева суміш з температурою замерзання -15°C) протікає через колектор або геотермальні зонди, які витягують тепло з землі і транспортують до випарника теплового насоса.

Наземний колектор

Наземний колектор  - це система пластикових труб, розташованих на великій площі під зоною промерзання землі. Труби закладаються в землю на глибині від 1,2 до 1,5 м. Окремі петлі повинні мати однакову довжину, не більше 100 м, оскільки опір потоку, отже необхідна потужність циркуляційного насоса будуть занадто високими. Тепло найбільш інтенсивно відбирається із ґрунтового колектора взимку, а регенерує воно переважно в теплі періоди, тобто навесні та влітку. Регенерація ґрунту відбувається в основному за рахунок сонячної радіації та опадів, це гарантує, що земля знову накопичить тепло для наступного опалювального сезону.