Вибір типу послуг хостингу на даний момент дуже широкий, а тому багатьом менш просунутим людям важко підібрати пропозицію хостинг-провайдерів до власних потреб. Одним із все більш популярних рішень є віртуальні сервери.

Що таке VPS – це сам сервер, який є фізичним пристроєм, постійно підключеним до мережі, що дозволяє ділитися дисковим простором і файлами, що зберігаються на ньому, і керувати ним. На серверах зазвичай розміщуються скриньки електронної пошти, бази даних, файли веб-сайтів або різноманітні інші мережеві служби. На даний момент ринок пропонує вам переважно віртуальні та виділені сервери.

Що таке віртуальний сервер?

Віртуальні приватні сервери (VPS) є окремими елементами ресурсів фізичного (виділеного) сервера, підключеного до мережі. Віртуальний сервер створюється - так само, як і виділений сервер:

  • з операційної системи,
  • додатків, які забезпечують керування та адміністрування,
  • мережевого зв'язку та дискового простору, які клієнт може мати у своєму розпорядженні.

Віртуальний сервер сам по собі є послугою розподілу обмежених апаратних ресурсів фізичного сервера клієнту. В результаті на одному фізичному сервері можуть працювати разом до десятка окремих віртуальних машин. Постачальники хостингу, що пропонують віртуальні сервери, зазвичай надають комплексні пакети, які включають не тільки дисковий простір і певну передачу даних, а й панель, інструменти та програми, які дозволяють легко адмініструвати сервер. Окремі віртуальні сервери в межах одного фізичного сервера повністю відокремлені один від одного, що забезпечує повну безпеку та відсутність можливості взаємодії між ними.

VPS-сервер і спільний сервер

Можна виділити два типи віртуальних серверів:

  • VPS-сервери,
  • спільні сервери.

Спільний сервер - це програмно змодельований пристрій, який надає всім користувачам одночасний доступ до загального пулу фізичних ресурсів на сервері (пам’ять, потужність ЦП і ємність диска). Через спільне використання ресурсів, спільні сервери можуть не забезпечувати належну продуктивність у ситуаціях, коли інші користувачі одночасно будуть інтенсивно використовувати ресурси сервера.

Сервери VPS також є віртуальними пристроями, але їх ресурси оптимально розподіляються для кожного користувача окремо. В результаті ці сервери не піддаються перевантаженню та низькій продуктивності так само, як у випадку із спільними серверами.