Людський організм цікавив людей з давніх-давен. Анатомія людини сягає приблизно 6-5 століть до нашої ери, а батьком анатомії вважається Алкмеон Кротонський. Він був ученим, який написав першу книгу з анатомії, в якій він виявив нервові зв'язки між оком, вухом та мозком. Згодом люди намагалися розгадувати перші хвороби, а батьком медицини вважається Гіппократ. З розвитком людини змінювалася і людська анатомія. Вважається, що витоки порівняльної анатомії, ембріології та зоології належать Аристотелю. Ви зацікавлені? Переходьте на сайт: https://anatomia.org.ua, інформаційного порталу Анатомія людини, де є багато корисної інформації, включаючи розділи: історія анатомії, розвиток анатомії в Україні, сучасні методи анатомічного дослідження. Зручна навігація дозволяє знайти потрібну тему та докладніше з нею ознайомитись.
Що означає анатомія людини?
Анатомія людини (також відома як антропомія) - це наука, що вивчає органи та системи людського тіла, тісно пов'язана з фізіологією (наукою про функції людського організму), гістологією (наукою про тканини) та цитологією (наука про клітину). З медичної точки зору – анатомія, дозволяє виявити причини погіршення здоров'я та підібрати відповідне лікування. Основна увага в анатомії приділяється клітинам, тканинам та органам - їх формі, розташування, складу та функцій. Анатомія дозволяє визначити, як працює та влаштоване людське тіло.
Анатомію часто поділяють на дві частини:
- Загальна анатомія включає вивчення макроскопічних структур: тіла, органів та системи органів.
- Мікроанатомія включає вивчення клітин та організму за допомогою мікроскопа, що дає можливість зрозуміти більш тонкі деталі клітин та дрібніші структури тіла.
Анатомію викладають як навчальну дисципліну у медичних навчальних закладах. Це – одна з найважливіших наук на медичних факультетах. Лікар, фізіотерапевт, медсестра, акушерка або навіть дієтолог – ось лише деякі з медичних професій, які потребують знання анатомії людини. Ситуації, де є потреба у знаннях з анатомії людини:
- При отриманні травми та потраплянні до травмпункту.
- При діагностиці відхилень організму людини, та під час операцій.
- Під час проведення досліджень для науки.
На сайті: anatomia.org.ua представлена актуальна та цікава інформація зі світу медицини, яка буде корисною для тих, хто шукає спосіб дізнатися більше.