Хоча не всім подобається ходити в захисній масці, проте люди розуміють, для чого це потрібно. Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом. Отже, маска захищає людину від інших та інших від цієї людини. А як бути з антисептиком? Фахівці радять використовувати рідину на основі етилового спирту для обробки рук. Але чи варто це робити? Що це дає, та як приготувати антисептичний розчин самостійно? Зараз ми вам про це розповімо. 

Вірусологія на пальцях

Дуже спрощуючи, можна сказати, що вірус − це частинка генетичного коду в захисній оболонці. Він не може бути живим чи мертвим. Вірус або настільки цілий, що може виконати свою функцію, або ж його структура порушена. Тоді він перетворюється на мішанину білків, жирів та інших речовин. 

Це як ключ від квартири. В нормальному стані він відчиняє двері. Але якщо його пошкодити чи зігнути, то ключ перетвориться на безкорисний шматок металу. 

Виходячи з диханням з організму хворої людини, віруси якісь час залишаються в повітрі. Але з часом вони осідають на поверхні. Й не тільки на підлогу, а і на все інше. У тому числі − на предмети, яких ми торкаємось. 

Так само й хворий майже постійно має певну кількість вірусів на свої руках. Вони потрапляють туди, коли він прикриває рот рукою, торкається обличчя. Не треба звинувачувати хвору людину, вона робить це ненавмисно. Але факт залишається фактом − збудники хвороби потрапляють на предмети, що нас оточують. 

Тим чи іншим чином ми контактуємо з речами, на яких знаходиться вірус. Це відбувається, коли ми беремо гроші, користуємось транспортом чи буваємо в громадських місцях. Ніколи не відомо, хто це щойно перед вами відчиняв двері, штовхав візок в супермаркеті чи набирав код на клавіатурі домофону. 

Найгірше те, що збудники хвороби можуть зберігати активність протягом годин, а в деяких випадках − навіть протягом діб. Тобто, якщо вчора цю банкноту у 100 гривень тримав в руках хворий, а сьогодні за неї взялись ви, то ви ризикуєте заразитись. 

Як цього уникнути? Найпростіший та найлегший метод − обробляти руки антисептиком на основі етилового спирту. 

Порада від фахівців ВООЗ

Ще на самому початку пандемії на сайті Всесвітньої організації охорони здоров'я опублікували рецепт приготування антисептичного розчину на спиртовій основі. Етанол вибрали тому, що він коштує недорого, але при цьому ефективно дезактивує як віруси, так і бактерії та інші збудники хвороб. Ось він:

  1. Етиловий спирт − 8333 мл. 

  2. Розчин перекису водню 3% − 417 мл. 

  3. Гліцерин 98% − 145 мл. 

  4. Дистильована вода − 1105 мл

Зауважте, що кількості речовин вказані з розрахунку на десять літрів готової рідини. Етиловий спирт − розумний вибір. Його досить легко придбати, не складно зберігати та використовувати. Головне − ви точно можете визначити, чи міститься в складі рідини спирт чи ні. Для цього навіть не треба розплющувати очі, достатньо лишень вловити характерний аромат етанолу. 

Якщо обробляти таким антисептиком руки часто та ретельно, то можна суттєво підвищити свої шанси на збереження здоров'я.


Джерело - https://vodka-ua.luxe/