Більшість з нас використовує праску виключно за призначенням. Але є й ті, хто знає інші, часом досить нестандартні способи її використання.

Ви не знаєте, як за допомогою праски розігріти бутерброд або переклеїти шпалери? Знайомтесь з лайфхаками й перевіряйте їх на ділі!

Зняття старих шпалерів

Вирішили зробити ремонт, але не знаєте, як можна швидко зняти шпалери? Просочування водою – не кращий варіант, адже вона буде розбризкана по всій кімнаті. До того ж, цей спосіб більше підходить для зняття паперових шпалерів. У випадку з вінілом скористайтесь спеціальним відпарювачем або паровою пушкою праски. Водіть по стіні розігрітою праскою й ретельно відпарюйте. Після такої процедури шпалери знімуться дуже швидко.

Сушка одягу, документів, квітів

За допомогою купленої праски у Хмельницькому дехто підсушує не тільки добре віджаті футболки. Це можна зробити з документами, що намокли, грошовими купюрами та навіть рослинами. Гаряча підошва дозволяє швидко перетворити квітку або листок на елемент гербарію.

Ламінування документів

Праска допомагає захистити документи від потрапляння вологи, забруднень, зношення. Для цього потрібно документ вкласти в ламінат, накрити його листом А4, після чого поводити по конструкції праскою. Електричний пристрій потрібно налаштувати на середню потужність (режим шовку).

Внутрішній бік плівки покритий термочуттєвим клеєм, який під час нагрівання активізується. Щоб ефект був очікуваним, водити праскою потрібно від центру до країв. Потрібно на це всього 30 секунд.

Виведення плям

Вивести бруд, що в’ївся в тканину, вийде за допомогою паперового рушника й розігрітої праски, яку можна вибрати в каталозі інтернет-магазина allo.ua. Бруд забере на себе папір, а тканина стане чистою. Таким чином можна прибрати віск від свічок або жувальну гумку.

Консервація в пакетах

Перш за все поліетиленовий пакет достатньої міцності наповнюється овочами, фруктами або зеленню. Далі з нього максимально випускається повітря, і він закривається таким чином, щоб у місці шва не з’явились складки. На останньому етапі місце зпаювання кладеться між двох паперових листів, і по ньому проводиться праскою.

Пакет із свіжими продуктами відправляється до морозильної камери. Висушені продукти зберігаються на поличках у кухонних шафах.

Відновлення деревини

Природній матеріал виглядає гарно, дорого. Але необережне поводження з ним призводить до втрати покриттям лоску. Особливо це стосується меблів, виготовлених з м’яких порід деревини. Наприклад, канадська сосна дуже гарна на вигляд, але нестійка до вм’ятин.

Виправити ситуацію можна наступним чином. Пошкоджена ділянка змочується водою, накривається вологим рушником і прасується до тих пір, поки вм'ятини не зникнуть. Наповнюючись вологою, деревина намагається прийняти початкове положення. Швидке нагрівання та висушування прискорюють процес.

Крім того, праска використовується любителями радіоелектроніки для створення печатних плат. Два прилади здатні стати замінником гирь під час занять спортом вдома. Підошва праски – чудова поверхня для розігріву піци й приготування гарячих бутербродів, попередньо завернутих у фольгу.