Срібло — м’який метал, який в чистому вигляді рідко застосовується для виготовлення ювелірних прикрас. Тому на його основі виготовляють різноманітні сплави. Вони відрізняються відмінними експлуатаційними характеристиками, гарним зовнішнім виглядом, практичністю й довговічністю.
Типи покриття на срібних прикрасах
Срібна каблучка або інша ювелірна прикраса може виготовлятися зі срібла 925 проби. Тоді зовнішнє напилення не використовується. Особливість таких прикрас — у природному сяйві. Якщо таку каблучку або браслет продовжити полірувати, блиск стає ще помітнішим. Головний недолік — такі ювелірні вироби швидко темніють і втрачають колір при довготривалому контакті з повітрям. Зате їх легко почистити в домашніх умовах.
Якщо для виготовлення ювелірних прикрас використовується нижча проба, поверх може наноситися шар:
- родію;
- черні;
- оксиду срібла;
- золота.
Родіювання срібних прикрас
Найпопулярніша методика, котра застосовується до срібних прикрас з мерехтливими камінцями. На поверхню наноситься тонкий шар родію. За своїм хімічним складом він схожий на платину, тож прекрасно захищає ювелірну прикрасу від потемніння. Серед переваг родіювання:
- відсутність темних плям;
- помітне сяйво;
- міцність.
Декому подібне покриття здається неприродним. Оскільки натуральний блиск срібла не такий виражений.
Чорніння як інструмент для дизайну
Чорніння — методика, при якій використовується суміш на основі міді, сульфідів сірки й самого срібла. Ювелірні прикраси, виготовлені зі срібла, неодмінно почорніють при контакті з киснем. Навіщо чекати на це, якщо можна зробити процес контрольованим і помірним?
Ювелір наносить суміш на потрібні ділянки. Після цього прикрасу відправляють до печі з високою температурою. Суміш нагрівається, темніє і рівномірно поглинається сріблом.
Оксидування срібних прикрас
Спеціальна технологія оброблення дозволяє змінити природний вигляд срібних прикрас. Випуклі ділянки виблискують на сонці, а втоплені — видаються темнішими. З’являються цікаві кольорові переходи. За срібними прикрасами з таким покриттям легко доглядати. Достатньо протерти їх вологою серветкою з мильним розчином, а потім добре висушити.
Використання золотого напилення
Позолота на срібних прикрасах ніяк не впливає на їхню пробу. Використовується для покращення експлуатаційних характеристик і створення цікавих дизайнерських композицій. Ювеліри віддають перевагу тонкому шару золота 750 проби. З такими виробами варто поводитися обережно. При тривалому контакті з лужними розчинами шар позолоти швидко стирається.
Отже, використання додаткового напилення — не лише данина естетичній складовій, але й можливість продовжити життя прикрасам. Тож не варто боятися ювелірних виробів зі спеціальним покриттям.