Вагітність – особливий період у житті будь-якої жінки, і щотижня має свої особливості. Дуже важливий період, коли плід починає активно розвиватися та ворушитися. 22 тиждень вагітності – саме той термін, коли мати починає відчувати рухи малюка у животі. Адже його хребет і кістки добре розвиваються, він часто підтягується, тягнеться головкою до ручок, а також починає крутитися у пошуках зручної пози для відпочинку.
Особливості розвитку дитини на 22 тижні вагітності
Важливо, що цей термін – плановий для другого УЗД. Лікар перевіряє пропорції та інші параметри внутрішніх органів, щоб переконатися у відсутності різних відхилень та пороків у розвитку. На цьому ж терміні можна визначити стать малюка. У цілому нині організм дитини має такі особливості у цей час:
• Вага становить 430-500 грамів, а зростання – близько 28 сантиметрів;
• Головний мозок повністю розвинений та важить близько 100 грамів. Саме завдяки цьому моменту малюк починає активно рухатися та реагувати рефлекторно на різні події;
• У кістках починає накопичуватися кальцій;
• Активно розвивається серце та інші органи;
• Формується спеціальний захисний пушок на шкірі, який ближче до закінчення вагітності спаде і заміниться звичайним волоссям.
По штовханні ручками та ніжками в животі мами можна багато сказати про правильність розвитку плода. Тож якщо рухів дуже мало, варто звернутися до лікаря для додаткових досліджень. Але можна звертати увагу на рухи лише вранці та ввечері – цього достатньо.
Також, як кажуть фахівці, 22 тиждень вагітності – особливий термін, на якому вже теоретично можна народжувати. Малюк при цьому спокійно зможе розвинутись без утроби матері. Але, звичайно, термін для пологів ризикований, і рекомендується лише у виняткових випадках за рекомендацією лікаря.
Особливості поведінки мами
Важлива зміна у житті мами – це порушення сну через часті поштовхи малюка. Нерідко трапляється так, що ритм активності мами та дитини відрізняється, і саме ближче до ночі малюк починає хуліганити, штовхаючись ручками та ніжками. Але важливо реагувати на ці поштовхи, оскільки часто вони мають сенс. Дитина вже реагує на сильний шум та яскраве світло. Тому, за допомогою поштовхів він може нагадати мамі, що настав час лягати відпочивати або попросить зробити музику тихіше. Не зважати на такі поштовхи буде неправильним рішенням. Важливо дотримуватися спокійного розміреного ритму життя, добре харчуватися та не забувати про вітаміни.