Обрати рюкзак для подорожі буде досить легко, якщо є розуміння що це за подорож і які її умови. Адже рюкзак для поїздки за кордон не підійде для походу з палаткою. Розглянемо ключові параметри вибору рюкзака.
Об'єм рюкзака
Цей показник вимірюється літрами. У маленький рюкзак не влізуть всі потрібні речі, а занадто великий стане просто тягарем у подорожі. Можна обрати золоту середину, наприклад рюкзак на 60 літрів. До того ж, з таким зручно буде ходити у нетривалі походи, можна покласти спальник, намет, примотати килимок збоку. 45 літрів вже буде недостатньо для цих цілей, проте для подорожі одному і влітку теж непогано.
Якщо потрібне спорядження для серйозних походів та експедицій, то це об’єм 70-100 л, для довгих подорожейт - 50-60 л, для невеликих поїздок до 45 л. Також можна додатково купити міський рюкзак на 10-15 л, він ідеально підійде для прогулянок.
Матеріал для пошиву і каркас рюкзака
Якісний рюкзак буде пошитий із щільної непромокаючої тканини. Частіше за все для цих цілей використовують поліестер, нейлон або cordura. Останній тип відрізняється високою міцністю, водонепроникністю. Тканина була розроблена відомою американською компанією DuPont. З іншого боку таке спорядження досить важке.
Гарний рюкзак має бути каркасним. В якості каркасу можуть виступати пластини із сплаву легких металів або пластику. Зроблено це задля правильного розподілу ваги на спину. Спина точно скаже вам «дякую» за каркасну модель.
Досить важлива умова для рюкзака – наявність пояса на стегнах, оскільки основна вага тисне на стегна і добре б зняти частину навантаження. Пояс повинен регулюватися, бути не дуже жорстким (бо натиратиме), але й не дуже м'яким (тоді толку від нього немає).
Фурнітура і додаткові аксесуари
При покупці потрібно звернути увагу на фурнітуру, до якої відносяться блискавки, застібки ремені. Кращою у цій галузі є японська фірма YKK. Також слід враховувати такі моменти:
- Система вентиляції. У просунутих моделях є спеціальна сітка, яка прилягає до спини, залишаючи між нею та рюкзаком невеликий проміжок, так спина менше потіє та добре провітрюється.
- Широкі лямки. Ідеальна ширина лямок 6-8 см, вони не повинні бути сильно м'якими або жорсткими. Добре якщо оббивка буде зроблена з щільної тканини. Занадто вузькі лямки впив
- Декілька відсіків дозволяють розподілити речі, наприклад в один можнга покласти зарядки, в інший одяг. Так можна легко і швидко знайти потрібну річ. Ідеально, якщо в рюкзаку є потайна кишеня, щоб покласти туди документи та гроші. Добре, якщо є бічні кишені, в них зручно носити воду.
- Зараз багато виробників пропонують водонепроникний чохол в комплекті з рюкзаком. Він буде лежати у спеціальній кишені і одягається за допомогою кнопки або застібки. З ним можна не зважати на дощ або сніг, всі речі будуть сухими.
Кращими брендами рюкзаків вважаються такі, як австралійська компанія Deuter, шведи Thule, американський бренд Osprey і Dakine. Якщо хочете купити рюкзак для подорожей недорого, то можна запитати у знайомих, хто ходе в похід або на форумах про фірми, які займаються пошивом спорядження. Не зайвим буде почитати відгуки про ті чи інші моделі.
Якщо ви займаєтесь екстремальним видом спорту, часто ходите в походи, постійно маєте навантажений рюкзак і регулярно перебуваєте далеко від цивілізації, то сподіватися в критичній ситуації на найдешевшу модель з нейлону чи дешевого оксфорду не варто. Вибрати якісний рюкзак у Хмельницькому - це означає заощадити собі купу часу і нервів у майбутньому. Тому варто відповідально до цього питання поставитись. Як і всі якісні речі, гарний рюкзак просто не може коштувати дешево. Проте сильно наворочені і дорогі моделі теж не треба брати, користі від них небагато.