Надмірне вживання алкоголю може завдати серйозної шкоди вашому здоров’ю. Ось як алкоголь може вплинути на ваш організм:

Мозок:

Алкоголь втручається в комунікаційні шляхи мозку та може впливати на його роботу. Ці розлади можуть змінити настрій і поведінку, а також ускладнити чітке мислення та координацію рухів.

Серце:

Вживання великої кількості алкоголю протягом тривалого часу може пошкодити серце, спричинивши такі проблеми, як:

  • Кардіоміопатія - розтягнення і опущення серцевого м'яза.

  • Аритмія - нерегулярне серцебиття.

  • Інсульт.

  • Високий кров'яний тиск.

Печінка:

Занадто часте вживання алкоголю негативно впливає на печінку та може призвести до різноманітних проблем і запалень печінки, включаючи:

  • Стеатоз, або ожиріння печінки.

  • Алкогольний гепатит.

  • Фіброз.

  • Цироз печінки.

Підшлункова залоза:

Алкоголь змушує підшлункову залозу виробляти токсичні речовини, які згодом можуть призвести до панкреатиту, небезпечного запалення та набряку кровоносних судин у підшлунковій залозі, що перешкоджає правильному травленню.

Рак:

Згідно з даними сучасних досліджень: «Існує переконливий науковий консенсус щодо того, що надмірне вживання алкоголю може спричинити кілька типів раку у людей схильних до хвороб подібного типу. У деяких розвинених странах (наприклад, у США) алкогольні напої (особливо, неякісні) віднесені до списку відомих канцерогенів для людини. звісно, люди, що мають генетичну схильність відносятся до групи ризику у першу чергу. 

Докази свідчать про те, що чим більше алкоголю людина вживає, тим вищий у неї ризик розвитку пов’язаного з алкоголем раку. Наприклад, згідно з даними 2009 року, приблизно 3,5% смертей від раку в Сполучених Штатах (близько 19 500 смертей були пов'язані з алкоголем).

Виявлено чіткі закономірності між споживанням алкоголю та підвищеним ризиком деяких видів раку:

  • Рак голови та шиї, включаючи рак ротової порожнини, глотки та гортані.

  • Рак стравоходу, зокрема плоскоклітинний рак стравоходу. Крім того, було виявлено, що люди, які успадковують дефіцит ферменту, який метаболізує алкоголь, мають значно підвищений ризик розвитку плоскоклітинного раку стравоходу, якщо вони вживають алкоголь у великих дозах регулярно.

  • Рак печінки.

  • Рак молочної залози: Дослідження постійно виявляють підвищений ризик раку молочної залози у жінок із збільшенним споживанням алкоголю. Жінки, які вживають приблизно 1 напій на день, мають на 5-9 відсотків більший шанс захворіти на рак грудей, ніж жінки, які взагалі не п’ють.

  • Імунна система: Надмірне вживання алкоголю може послабити вашу імунну систему, що зробить ваше тіло набагато легшою мішенню для хвороб. Люди, які постійно п’ють, більш схильні до захворювань, таких як пневмонія та туберкульоз, ніж люди, які не п’ють занадто багато. Одноразове вживання великої кількості алкоголю уповільнює здатність організму захищатися від інфекцій – навіть протягом 24 годин після сп’яніння.

Звісно, не треба відноситися до цих даних, як до чогось абсолютного. Алкоголні напої не є злом. Злом може бути необдумана та неконтрольована поведінка людини. Споживання алкоголю (як і багато інших речей) вимагає від людини відповідального та розумного підходу. Споживач сам мусить знати про поняття норми. Споживач сам мусить контролювати якість напоїв, які він вживає. Споживач мусить сам знати про свої можливі схильності до хвороб та хронічних ускладнень. 

Зібрані вченими дані лише попереджають вас та ставлять у курс. Усе інше - діло вашого особистого вибору. Бо ніякі дані не принесуть користі, якщо ви ними не скористуєтесь з розумом.

Джерело - https://spirt-opt.site/uk/