Насолоджуєтеся суперефектом б’юті-процедури? Важливо також подбати про правильний догляд, щоб довше зберегти результат та підтримувати волосся в гарному стані. Розгляньмо основні нюанси, які важливо враховувати після кератинового випрямлення та ботоксу.

Як подовжити ефект від процедури

Правила догляду після обох процедур в цілому майже ідентичні. Основна причина, чому зникає бездоганна гладкість та рівність, — це вимивання продукту зсередини волосин. Другий чинник — природний ріст волосся. Та частина, що відросте, не зазнавала впливу кератину чи ботоксу, тож може пушитися, мати хвилі. Розгляньмо кілька основних правил, які допоможуть довше тішитися гарному бездоганному результату.

  1. Використовувати шампуні без сульфатів. Вони справляють більш щадний вплив на волосся та шкіру голови, завдяки чому сповільнюють вимивання складу. До того ж такі продукти дбають про здоровий стан.
  2. Тримати доглядальні засоби не довше 15 хвилин. Хоча безсульфатні продукти діють м’яко, але вони також вимивають кератин або ботокс зі структури волосин. 
  3. Уникати чинників, які пришвидшують ріст волосся. Це можуть бути вітаміни або спеціальні стимулювальні косметичні засоби. Загалом швидкий ріст вказує на здоровий стан, проте його підтримання можна відкласти на час після кератинового випрямлення або ботоксу.
  4. Сушити волосся феном. Воно стає рівним та гладким лише після впливу гарячої температури. Постійний догляд допоможе підтримувати візуальний ефект.

Важливо зберегти здоров’я волосся

Вічна дискусія майстрів, клієнтів, трихологів, блогерів тощо щодо шкідливості або корисності кератинового випрямлення та ботоксу так нічим і не завершилася. Немає одностайної думки, тому що все відносно. Ці процедури можуть справляти позитивний вплив, але водночас і спричиняти негативні наслідки. Щоб їх уникнути, потрібно знати, де виникне проблема.

Процес запечатування складу в структуру волосин — травмувальна процедура. Вона передбачає довгий хімічний вплив, а потім хімічне випаровування, що послаблює захисний шар шкіри голови, порушує її кислотно-лужний баланс. У результаті, шкіра зазнає сухості та стає більш уразливою до грибків. Використовуйте засоби з насиченими жирними кислотами, церамідами, щоб відновити цей бар’єр. Можна додати до раціону протигрибкові продукти, такі як часник, цибуля, куркума, імбир, кориця. 

Перед нанесенням складу майстер миє волосся спеціальним технічним шампунем. Основне завдання цього засобу — усунути зайву вологу та жир. Тож такий процес спричиняє надмірну сухість. За один раз, може, і не буде жахливих наслідків, але якщо постійно сушити волосся та шкіру голови й не зволожувати після, їхній стан значно погіршиться. Регулярно робіть натуральні маски на ніч, використовуйте трав’яні спреї, есенції для шкіри голови з алое вера, гіалуроновою кислотою та іншими компонентами, що інтенсивно насичують вологою.

Ботокс та кератин ущільнюють волосся, оскільки заповнюють усі порожні ділянки, тож воно стає важчим. Це спричиняє незвичне надмірне навантаження на цибулини та може призвести до посиленого випадіння. Потрібно зміцнити волосяні цибулини. Тут можуть допомогти реп’яхова та рицинова олії, рідкий екстракт алое, ефірні олії (тільки як компонент, не використовуйте в чистому вигляді). Непоганим рішенням буде й звернутися до нутриціолога, який порадить, як живити їх зсередини.

Склади різняться залежно від виробника, проте досі значна їхня частина містить формальдегід — компонент, що закриває кутикулу, склеює лусочки. Це допомагає досягти неперевершеного візуального ефекту, але водночас запобігає надходженню корисних компонентів. Майстри рекомендують оновлювати кератин (раз на 3–4 місяці) та ботокс (раз на 1–2 місяці), проте не забувайте також робити перерви. 

Заповнення волосин усе-таки травмує їхню структуру. Посилюється ламкість. Тому за кілька місяців після процедури, коли частина складу вже вимилася, уникайте травматичних дій: укладання з гарячими приладами та агресивними стайлінговими засобами, швидкого неохайного розчісування тощо.

Якщо ви робите кератинове випрямлення та ботокс уперше, або вдруге, або навіть протягом року й не маєте тривалого досвіду відновлення після процедур, буде складно передбачити результат на великому відрізку часу. Дотримуйтеся порад зі статті й дослухайтеся до власних відчуттів. Коли фіксуєте певні зміни в стані волосся та шкіри голови, завжди шукайте причину й не відкладайте на потім. Бажаємо вам гарного, сильного та здорового волосся!