Щоб забезпечувати високу якість обслуговування клієнтів та прибуток компанії, склад повинен працювати безперебійно, без помилок та форс-мажорів. Для цього потрібні інструменти та технології, які допомагають швидко і якісно виконувати складські операції, контролювати кількість залишків, не допускати простоїв персоналу та техніки, знижувати витрати на складську логістику.

Якщо склад працює недостатньо ефективно (наприклад, не вистачає пропускної спроможності, втрати від псування товару перевищують нормативи, клієнти йдуть через помилки в комплектації замовлень та затримок з відвантаженнями, персонал то простоює, то працює в режимі авралу), то необхідно провести грамотну оптимізацію та закупити якісне обладнання для складу. Залежно від ситуації зміни можуть бути проведені як на окремо взятих ділянках, так і загалом.

Ключові методи оптимізації складу

Підвищити рентабельність та швидкість роботи складу можна декількома способами, але краще здійснювати це комплексно. Зазвичай рекомендується виконати наступні кроки:

  1. Організаційно-кадрові. Під ними мається на увазі кваліфікація працівників різного профілю, наявність у них відповідних повноважень та зон відповідальності.

  2. Топологічні. Це зонування складу, системи зберігання, проходи та маршрути техніки.

  3. Технологічні. Мається на увазі послідовність операцій, способи та алгоритми їх виконання.

  4. Програмно-інформаційні. Це загальні системи автоматизації обліку, контролю, управління та комунікації.

  5. Технічні. Для нормальної роботи необхідні обладнання та техніка, які відповідають потребам складу.

Щоб зрозуміти, для яких із цих методів знадобиться оптимізація, варто проаналізувати кожний за різними параметрами та зробити відповідні висновки.

Як підвищити щільність зберігання на складі

Щоб зробити свій склад більш ефективним та рентабельним, потрібно підібрати такий спосіб зберігання, який максимально відповідає особливостям товарів. Існує декілька варіантів:

  1. Стелажні системи. Вони є універсальними, що дозволяє розміщувати вантажі з різними вагогабаритними параметрами. Стелажі забезпечують вільний доступ до палет.

  2. Мобільні стелажі. Встановлюються на мобільні платформи, які переміщуються рейками. Підходять для тривалого зберігання, коли в постійному доступі до номенклатури немає потреби. Для кількох рядів достатньо лише одного проходу, це економить площу складу та збільшує щільність зберігання;

  3. Мезоніни. Це багатоповерхові системи, які є найбільш зручними для зберігання товарів. Дозволяють обробляти вантажі в ручному, автоматичному або комбінованому режимі, підбирати замовлення на кількох рівнях одночасно. Кожен поверх можна використовувати під різні завдання (наприклад, для зберігання товару, організації зони приймання або пакування).

Для зберігання товарів можуть використовуватися й інші системи. Треба підібрати таке обладнання, котре ідеально підійде для наявних задач.

Де можна замовити

Якщо ви хочете купити якісне обладнання для складу, то рекомендуємо вам звернутися в компанію Kapelou. Вона розробляє та виготовляє як стелажі, так і конвеєри й інші системи, котрі допоможуть вам підвищити ефективність логістичного центру та зробити його більш рентабельним.

Kapelou — це один із лідерів українського та європейського ринків, котрий працює з проєктами різного рівня складності. Саме вони розробили та втілили в життя логістичні центри для «Розетки», Samsung, Moyo та інших компаній, які здійснюють тисячі продажів у день. Працюйте з найкращими!