З абревіатурою КВП деякі з вас обов'язково зустрічалися. Вона розшифровується, як контрольно-вимірювальні прилади та автоматика. Раніше вони активно використовувалися у виробничій сфері. Старі прилади вказували на можливі відхилення із величезною похибкою. Але саме ці показники брали за основу під час контролю виробничих ліній. Надійні контрольно-вимірювальні прилади для контролю рівню можна купити на https://fotonika.kiev.ua/kataloh-produktsii/datchiky-rivnyu!
Нині їх встановлюють у різноманітних приладах побутового призначення. Апарати покликані забезпечити більш комфортну та безпечну експлуатацію.
Призначення
Вимірювальні прилади потрібні для фіксації параметрів та контролю за номінальною величиною.
У автоматики зовсім інша функція. Якщо певний параметр відрізняється від нормативних показників, вона здатна відправити сигнал на блокуючий пристрій.
КВП у повсякденному житті
Майже у всій сучасній побутовій техніці встановлені вимірювальні прилади. Наприклад, у праску вмонтовано пристрій, який вимірює його нагрівання.
Якщо раніше це були громіздкі та неточні пристрої, то тепер їм на зміну прийшли невеликі мікросхеми. Завдяки подібній інновації, з'являється можливість зробити автоматизацію будь-якої техніки незалежно від її габаритів.
Організація КВП
Вимірювальні прилади не вічні. Вони можуть почати показувати неправильні дані або повністю вийти з ладу. У подібних ситуаціях необхідно провести повну заміну агрегату або здійснити його ремонт.
Цим займається спеціальна організація, співробітники якої стежать нормальне функціонування приладів. Особливо інженери КВП затребувані на великих виробництвах, де від їх кваліфікації залежить весь технологічний процес та безпека робітників.
Висновок
Тепер читач зрозумів, що таке контрольно-вимірювальні прилади та системи. Ми зустрічаємося з подібними пристроями у повсякденному житті, оскільки вони є практично у будь-якому побутовому пристрої.
Саме завдяки їм досягається гранична ефективність, висока безпека та суттєва економія енергії.
Сфера використання
Найчастіше КВП використовують для контролю параметрів промислового обладнання, але не тільки. Вони також знаходять застосування у комунальному господарстві, у транспортній сфері, науці, медицині — усюди, де потрібно відстежувати у постійному режимі якісь фізичні величини.