Бізнес у мережі Інтернет стає все більш популярним. Все через те, що це реальна можливість працювати на себе, а не на роботодавця, але, як у випадку з будь-якою бізнес-ідеєю, тут є свої особливості та нюанси. На роботу можуть впливати зовнішні обставини, наприклад, економічні кризи, події в світі та ін. У зв'язку з цим виникає закономірне питання: чи є сенс починати бізнес у 2022 році? На що потрібно звертати увагу, щоб отримувати прибуток, а не працювати «в нуль»?

Види онлайн-бізнесу

Увесь бізнес в інтернеті можна розділити на 3 групи:

  1. Електронна комерція. Це продаж будь-яких товарів або їх викуп з метою подальшого збуту. Організувати таку справу нескладно. Стартовий капітал тут невеликий, тому що немає потреби оплачувати оренду приміщення, зарплату співробітникам та ін. Достатньо зробити свій інтернет-магазин чи сайт, наприклад, сайт на React, та завантажити туди весь асортимент. Допомогти у цій справі можуть студії, наприклад, Червоний Хамелеон.

  2. Послуги. Цей вид бізнесу має декілька підвидів. Для того, щоб почати працювати, потрібно визначити, послуги у якій сфері вийде надавати найкраще. Це може бути реклама, перекладання текстів, просування контенту та багато іншого.

  3. Реклама. Тут є два напрямки. Перший — продавати послуги по написанню оголошень та розміщенню їх на вже існуючих сервісах. Другий — давати оголошення на своїх власних сервісах, наприклад, на особистій сторінці в соціальних мережах.

Кожен з цих видів бізнесу має свої переваги та недоліки. Тому перед тим, як обрати один з них, потрібно уважно їх переглянути.

Що відбувається навкруги

У 2022 році усі компанії розділились на дві великі групи. Вони були в рівних умовах, але одні змогли розвиватися та отримувати прибуток, а інші практично перестали працювати. Це перший момент. Другий — дистанційна робота набуває все більшої популярності. І ще одне. Завдяки деяким обставинам, з'являться нові ніші, які потрібно заповнювати.

Приймаючи до уваги ці моменти, можна зробити висновок, що зараз — саме той час, коли потрібно йти вперед. По-перше, бізнес, який створено за складних умов, буде практично не мати конкуренції. Як показала практика, частіше стають банкрутами ті компанії, які з'явилися під час економічного підйому. По-друге, бізнес руйнується, а його місце ніхто не займає. Саме тому конкуренція падає. І це стосується будь-якого напрямку.

Незважаючи на такі досить вигідні умови для роботи, користувачі не поспішають відкривати свою справу. Чому? Головна причина — нестача коштів. Можна, звичайно, взяти кредит, але для цього потрібно відповідати вимогам банку. А вони частіше всього дуже суворі. До того ж, ставки по кредитам досить високого рівня.

Також мало хто хоче вкладати останні гроші, не знаючи, що буде завтра у цих мінливих умовах.

Виходить, що без стартового капіталу не варто і починати. На рахунку майбутнього бізнесмена повинна бути хоч якась сума грошей. В іншому випадку він може залишитись ні з чим.

Як уникнути помилок

Для тих, хто вирішив відкрити бізнес в Інтернеті, є декілька правил, дотримання яких допоможе при будь-яких умовах йти вперед. Ось вони:

  1. Слідкувати за попитом. Якщо в основі бізнесу лежать не базові людські потреби, навряд чи він повернеться успіхом.

  2. Враховувати купівельну можливість потенційних клієнтів. Чи хочуть люди скористатися послугами чи купити товар, якщо в них залишилося мало грошей?

Також важливо оцінювати конкурентів. Можливо, потрібно кілька місяців почекати, поки вони ослабнуть та «вийдуть з гри».

Отже, у 2022 році відкривати онлайн-бізнес не тільки можна, а й потрібно. Зараз для цього є всі можливості, наприклад, низька конкуренція.