Щороку асортимент холодильного обладнання для їдалень, ресторанів та місць громадського харчування стає ширшим, що пояснюється високими вимогами до цієї сфери. Виробники випускають більш функціональні та продуктивні пристрої, що здатні полегшити роботу власникам малого та середнього бізнесу та збільшити дохід від виробництва. Серед різноманітності холодильних пристроїв на особливу увагу заслуговує апарат шокової заморозки, який знайшов своє застосування в секторі HoReCa.
Ключові переваги апаратів шокової заморозки
На думку експертів шафа шокової заморозки має ряд переваг як для споживачів, так і для підприємців. Основними плюсами такого придбання є:
- продукти зберігають свіжий вигляд, фірму та енергетичну цінність;
- у процесі заморозки втрачається трохи більше 1% ваги продуктів;
- заморожувати можна абсолютно все: м'ясо, овочі, фрукти, гриби, хліб та напівфабрикати;
- заморожування займає мінімум часу, що дає можливість співробітникам займатися іншими справами;
- раціональне використання електроенергії.
Процес заморожування супроводжується рівномірним розподілом мікроскопічних кристалів усередині продукції. Внаслідок цього навіть фрукти залишаються зовні привабливими, а поверх них не формується лід. Якщо використовувати, наприклад, холодильні регали, такого ефекту не буде. До того ж швидкість процесу знижує активність бактерій та перешкоджає їх розмноженню. Фрукти та овочі після розморожування повністю безпечні для вживання. Подивитися, як виглядає сучасний апарат шокової заморозки, Ви зможете на сайті https://torgoborud.com.ua/ua/SHokfrosteri-kameri-shokovoyi-zamorozki.html. Менеджери компанії «ТоргОборуд» допоможуть підібрати функціональне обладнання за оптимальною ціною.
Класифікація камер шокової заморозки
На ринку представлено кілька різновидів апаратів для шокового заморожування продуктів. Відрізняються вони такими параметрами:
- температурний режим, що підтримується;
- об'єм камери;
- кількість вбудованих листів;
- продуктивність.
Залежно від температурного режиму пристрою бувають двох типів:
- низькотемпературні – створені для швидкого заморожування різноманітних харчових продуктів. Усього протягом кількох годин можуть знизити температуру м'яса, риби чи напівфабрикатів до показника -20°С.
- середньотемпературні – оптимальні для швидкого охолодження продукції без заморожування. Такі пристрої здатні всього за кілька годин знизити температуру продукту з +80 ° С до +2 ° С.
Об'єм камери може бути різним. Для невеликих закладів достатньо агрегату на 100 л, для виробництва доцільно вибирати більш місткі моделі. Чим більший обсяг матиме шокер морозилка, тим вища її продуктивність і вартість.
Кількість листів для зберігання продуктів може варіюватися до 20 штук. У процесі обробки продукції слід дотримуватись правил товарного сусідства, тому найчастіше для великих промислових закладів купується кілька апаратів.
Особливості конструкції агрегатів шокового заморожування
Корпус та внутрішнє наповнення пристрою виготовляються з харчової нержавіючої сталі, яка є гігієнічним, чистим та безпечним матеріалом. Догляд за нержавійкою полягає у своєчасному протиранні та дезінфекції. Найчастіше використовуються спеціальні миючі засоби без кислот та лугів.
Для рівномірного обдування штучної продукції всередині камери встановлено один або кілька вентиляторів. Цей елемент конструкції дозволяє максимально швидко та ефективно знизити температуру продуктів.
Потужність та продуктивність агрегату достатні для заморожування десятків кілограмів різноманітного продовольства.
Для зберігання товарів застосовуються листи стандартних розмірів 60см на 40см або 60см на 80 см (гастроємності формату GN 1/1 або GN 2/1 відповідно).
Найбільш популярними виробниками холодильних агрегатів є:
- Frosty (Італія);
- Tecnodom (Італія);
- GEMM (Італія);
- Sagi (Італія);
- Hendi (Нідерланди).