Встановлення на автомобіль системи газобалонного обладнання давно перестало бути чимось надзвичайним. Сьогодні подвійна паливна система є необхідністю для кожного власника авто, адже газ не тільки сам по собі дешевший за бензин або дизель, але й збільшує термін роботи двигуна та ходової за рахунок меншого вмісту домішок.
Газобалонне обладнання, як і будь-яка інша автомобільна система, складається з безлічі елементів, головним з яких є газовий редуктор. Що це, які бувають різновиди і як вибрати відповідний – про це наш сьогоднішній матеріал.
Популярні моделі редукторів
Газовий редуктор ГБО необхідний зниження і утримання на робочому рівні тиску газу. Наприклад, пропан-бутановий редуктор змінює тиск з 16 до 1 атмосфер, а метановий - з 200 атмосфер також до однієї.
На сьогоднішній день існує широка різноманітність моделей редукторів. Міжнародний ринок газобалонного обладнання досить великий, хоча лідерами з виробництва насправді якісного та затребуваного обладнання є Італія, Туреччина, Польща, Німеччина.
Найчастіше на вітринах та в каталогах інтернет-магазинів можна побачити системи виробництва:
- Bigas
- Tomasetto
- Atiker
- Valtek
- LPG equipment
- Torelli
- STAG
- Lovato
У цьому списку можна побачити основних виробників повноцінного ГБО та комплектуючих до них, включаючи редуктори. Також є окрема модельна лінійка безпосередньо редукторів:
- Nordic
- Alaska
- Gold
- Silver
- Magic
- AT09
Як підібрати редуктор на свій автомобіль
Вибрати редуктор одночасно просто та складно. Популярні редуктори ГБО 2 покоління та редуктори ГБО 4 покоління. Є готові ремкомлекти ГБО, у такому разі купується одразу редуктор з іншими комплектуючими для ремонту всього ГБО. У разі індивідуального вибору редуктора варто звернути увагу на такі моменти:
- виробник (країна та торгова марка; варто звернути увагу, що лідерські позиції на даному ринку по праву займає Італія: Bigas, Tomasetto, Valtek, Torelli, Lovato)
- покоління ГБО (для карбюраторних автомобілів потрібно встановлювати редуктор 1 або 3 покоління, для інжекторних - 2 або 4)
- потужність (слід зазначити, що при купівлі редуктора необхідно мати невеликий запас потужності в порівнянні з потужністю двигуна - близько 15%)
- вакуумний чи електронний
- тип палива (пропан-бутан або метан)
- ступінчастість
Вакуумний редуктор - найпоширеніший і найпростіший варіант, коли газ випускається в момент розрідження. За допомогою вакуумної мембрани рідкий газ подається до колектора. Такий редуктор потрібно регулярно обслуговувати – змінювати фільтри та знімати конденсат.
Електронний редуктор – більш просунута версія, в якій клапан холостого ходу завжди готовий подати порцію газу. Імпульс на котушці запалювання приводить у дію котушку колінчастого валу, яка безпосередньо й подає газ.
Де придбати якісний редуктор ГБО
Якщо Ви шукаєте надійний сервіс, в якому можна купити редуктори ГБО, рекомендуємо зробити замовлення на сайті інтернет-магазину Import GAS. Компанія вже не перший рік реалізує газобалонне обладнання та комплектуючі від провідних світових виробників та користується заслуженою довірою своїх клієнтів. Тут вам допоможуть вибрати відповідну вашому автомобілю систему, проконсультують з приводу підключення, експлуатації та заміни окремих деталей або всього редуктора. Також в Import GAS діє надійна та швидка доставка в будь-яке місто та область України