У розетці 220 вольт. Саме такий параметр нам запам’ятався ще з дитячих років із підручників та численних написів на електроприладах. Але це тільки наше уявлення про те, що відбувається із струмом, коли він прямує до споживача. Насправді коливання напруги, навіть за чинними стандартами, може бути достатньо значним. А стабілізатори напруги для будинку або офісу є єдиним порятунком для чутливої електронної техніки, яка не має серйозного захисту від зменшення чи критичного збільшення напруги.

Професійне рішення для якісного забезпечення електричних приладів у найскладніших умовах та за постійної зміни напруги у мережі для всіх електроприладів у буднику пропонує Інтернет-магазин Electro100. За потреби можна придбати оптимальний чи максимальний за потужністю та функціональністю, стабілізатор напруги. Загальний діапазон потужності – від 1 кВт до 20 кВт і більше.

Навіщо ці стабілізатори взагалі або хто турбується про 220 вольт у розетці

Як тільки збільшується кількість споживачів і зростає потужність, а мережа має ті самі проєктні показники, напруга може падати. І навпаки – стрімке скорочення споживання, зазвичай після пікового навантаження – вранці або ввечері – напруга може суттєво зростати. Але більшість приладів електроніки, зокрема комп’ютерна техніка, телевізори, різноманітна побутова кухонна і інша електротехніка не мають власного стабілізатора живлення, а лише блок для забезпечення більш-менш потрібних параметрів для конкретного приладу. Тепер, мабуть, зрозуміліша ситуація із тим, чому іноді перегоряють навіть, здається, достатньо захищені прилади.

Топ-3 переваги наявності стабілізатора напруги

На самому початку їх і зазначимо, хоча одну з них ми вже згадали:

  • створення умов для захисту приладів від зміни параметрів мережі;
  • збільшений строк використання приладів;
  • якість роботи приладів.

Трохи детальніше про ці переваги і в чому вони виражаються. Перше, що отримує власник квартири чи будинку, де є стабілізатор напруги на всі прилади і всю будинкову мережу – збільшення терміну використання електроприладів. Постійне коливання напруги поступово підточує надійність провідників, трансформаторного та іншого начиння електротехніки. І зрештою це завершується перегорянням якогось із елементів схеми і виходом з ладу праски, посудомийної машини або телевізора.

Якість роботи комп’ютера чи телевізора, використання його можливостей можливе лише за надання необхідної напруги. Наявність стабільної напруги дає можливість використати необхідну потужність струму для роботи електронних приладів. Тобто за нестабільної напруги вони будуть працювати або впівсили, або навіть не вмикатись. Такі наслідки теж можуть бути. 

Єдине виключення – наявність потужного і якісного джерела безперебійного живлення. Але вони вартісні і такі ДБЖ зазвичай ставлять у банківських установах чи там, де працюють із комп’ютерними технологіями і збереженням чи резервуванням даних. ДБЖ подвійного перетворення – це окрема тема для розмови, але зазначимо, що вони по вартості коштують для відповідної потужності більше, ніж стабілізатори.