Вагітність – це завжди незвичайний та особливий стан для кожної жінки. На ранніх термінах животик є непомітним для оточуючих. В першому триместрі майбутню маму може виказати її настрій, який часто змінюється. Також, приблизно на 11 тиждень вагітності вона стає більш спокійною та починає звикати до нових відчуттів. В цей період варто задумуватися про те, що допомагає розслабитися. Такі навички стануть у пригоді протягом всієї вагітності та після неї.

Як розвивається організм малюка на 11 тижні

В цей час зріст дитинки досягає від 44 до 60 мм. Вага становить 8-10 г. Працює кишечник, адже тепер плід здатний всмоктувати рідину навколо себе та ковтати її. Малюк може ворушити головою та стискати долоні. Розвивається система статевих органів та харчовий тракт. Тепер жінка може відчути, як ворушиться її дитина.

Що відчуває майбутня мама

До цього часу, вагітна не відчуває токсикозу. Але в деяких випадках, жінку може нудити приблизно до 14 тижня. Майже завжди майбутня мама, в даний період, починає страждати від запорів. До того ж часто виникає печія. Випадає волосся, стають крихкими зуби та ломкими нігті. Все це наслідки гормонів.

Саме протягом цього терміну матка відчутно збільшується і жінка це відчуває. Вона помічає вагінальні виділення у більшій кількості, ніж зазвичай. Іноді відбуваються невеликі виділення з сосків. Це теж нормально. Але не можна їх чіпати, або намагатися видавити. Вони мають вийти самі.

Особливості підготовки до першого УЗД

Зазвичай, ультразвукове дослідження проводиться саме на 11 тижні вагітності. Цей термін є найбільш оптимальним для огляду плоду. Іноді, жінки роблять УЗД раніше. Це може бути обумовлено такими причинами як:

- кровяні виділення, які супроводжуються болем у попереку та внизу живота;

- наявність новоутворень в області статевих органів;

- можливість місцезнаходження плідного яйця за межами матки;

- позаматкова чи завмерла вагітність в минулому.

Підготуватися до процедури УЗД буде не складно. Потрібно дізнатися у лікаря, який тип дослідження проводитиметься в конкретному випадку. Для трансабдомінального огляду потрібно випити приблизно 1 л води. Зробити це потрібно за годину до сеансу.

Якщо ж на вагітну чекає трансвагінальне УЗД (що часто призначається на дуже ранніх термінах), то під час огляду знадобиться пелюшка, а в деяких випадках і презерватив. В процесі огляду, в піхву жінки вводиться спеціальний датчик, який допоможе вивести зображення на екран. Ця процедура є безболісною, тому перейматися не варто.