Електрогриль використовується для приготування їжі на балконі або кухні, а також дозволяє регулювати температуру та ступінь обсмажування. Ідеальний вибір для тих, хто хоче ласувати добре підсмаженим м’ясом, незважаючи на пору року. Якщо ви вирішили придбати такий пристрій для себе, то, сподіваємось, ця стаття допоможе вам орієнтуватися серед безлічі моделей.
Види електрогрилю
Закритий електрогриль, оснащений кришкою зі скла або пластику. Відкривши його, ви побачите поверхню для гриля – решітку з нагрівачем або металеву пластину, покриту тефлоном знизу. У моделях з тефлоновою пластиною жир конденсується в спеціальний жолоб або ємність, розміщену під ним. Сильною стороною цього рішення є легкість очищення. Електричний гриль з кришкою має одну дуже важливу перевагу, а саме: дозволяє отримати більш високу температуру під час приготування їжі.
Всім, хто задається питанням, який електрогриль вибрати, також варто придивитися до варіантів без кришки. Прикладом такого пристрою є багатофункціональний раклет-гриль, назва якого походить від французького слова «скребти» та відноситься до оригінального способу смаження однойменного швейцарського сиру. До деяких моделей додається фондюшниця або невелика лопатева сковорідка з антипригарним покриттям для приготування сирних закусок. Завдяки набагато більшій поверхні нагріву, раклет підходить для спільного бенкету великої компанії.
За типом конструкції пристрою також виділяють розкладний електрогриль, який, як і інші моделі, підходить для балкона. На перший погляд він виглядає як закритий гриль. Однак варто знати, що складаний гриль оснащений як нижньою, так і верхньою нагрівальною плитою.
Настільний проти стоячого електричного гриля
За розмірами приладу розрізняють настільні та стоячі електрогрилі. Перші однозначно більш компактні і можуть доповнити кухонне обладнання. Смаком страв, приготованих на такому обладнанні, можна насолоджуватися у будь-яку пору року, незалежно від погоди на вулиці.
Набагато більші розміри має стоячий електрогриль, що нагадує традиційне обладнання. Він оснащений ніжками (або підставкою) та подовжувачем відповідної довжини. Стояча модель добре працює як електричний садовий гриль. Ви також можете використовувати його вдома, просто знявши ніжки.
Який електрогриль купити
Вибираючи електрогриль, слід враховувати потужність пристрою. Плануючи покупку гриль-обладнання, зверніть увагу, що потужні електрогрилі витрачають менше часу на розігрів, завдяки чому можна приготувати їжу швидше. На ринку доступні як моделі потужністю 400 Вт, так і електрогрилі – 2000 Вт.
Перед покупкою також варто перевірити, чи є в гриля механізм регулювання температури. Різні страви потребують різних умов під час термічної обробки, тому добре мати можливість регулювати температуру відповідно до виду страви, що готується. Завдяки цьому їжі забезпечується потрібний смак та соковитість. Деякі моделі також мають індикатор, завдання якого – інформувати про ступінь готовності. Пристрої видають звукові сигнали на кожному етапі смаження або мають діоди зі зміною кольору, завдяки яким користувач дізнається, делікатно, середньо або добре просмажене м'ясо. Зручність використання також забезпечується спеціальним вимикачем.