Вільний доступ (або відкритий доступ) дає змогу читачам мати необмежений і безкоштовний доступ до наукових статей. Цей тип статей можна знайти на деяких спеціалізованих платформах:

  • Довідник журналів відкритого доступу (DOAJ);
  • Persée;
  • Open Edition Journals;
  • HAL (Hyper Articles Online).

При відкритому доступі статті поширюються більш широко. Для деяких відкритий доступ дає змогу відкривати знання і має бути більш поширеним. Для інших цей метод публікації піддає статті плагіату та неправомірному використанню наукових джерел.

Скільки помилок у вашому документі?

Наші коректори виправляють у середньому 150 помилок на 1000 слів. Цікаво, що саме буде виправлено? Рухайте повзунок зліва направо!

Публікація наукової статті: коли публікувати?

Для публікації необхідно отримати результати, здатні внести нові дані в галузь знань. Перед тим, як почати писати, бажано вибрати журнал, у якому ви хочете опублікуватися, і вказати інші на випадок, якщо статтю буде відхилено.

Публікація наукової статті: як опублікувати?

Коли з'являється проєкт статті, виникає питання про її публікацію. Дійсно, написання - не єдиний крок: фахова публікація, подання статті до журналу, її оцінка та поширення - важливі етапи, які необхідно добре підготувати.

Пишіть науковий контент

Як правило, наукові статті слідують за традиційною схемою, яка починається зі вступу, що може включати проблематизацію, теоретичне підґрунтя та методологію, розробку, веде до обговорення і закінчується висновком.

У випадку з дослідницькими статтями написання слідує науковому підходу. Відомий під абревіатурою OHERIC (спостереження, гіпотеза, експеримент, результат, інтерпретація, висновок), він допомагає логічно організувати розвиток.

Форма, що надається написанню, багато в чому залежить від типу написаної статті: а типів статей багато!

Надішліть статтю на коректуру

Перед надсиланням статті бажано, щоб її вичитав колега зі своєї дослідницької лабораторії, компанії чи університету (колега, науковий керівник). Стороння думка завжди дає змогу уникнути якихось помилок або отримати користь із тієї чи іншої поради!

Ви також можете замовити професійну коректуру наукової статті перед її публікацією.

Надіслати статтю в журнал

Після того, як журнал обрано, застосовано редакційні правила, а статтю виправлено та вичитано колегою, наукову статтю можна надіслати до журналу. Написання супровідного листа (або листа редактору) знайомить рецензентів зі статтею.

Етап оцінювання

Оцінювання здійснюється комітетами з читання (або редакційними комітетами) журналів. Відбір статей може бути дуже суворим, особливо якщо журнал має високу репутацію.

Поширюйте свою наукову статтю

Після публікації наукова стаття може бути розміщена на різних архівних або онлайн-платформах для читання. Після того, як це поширення було ініційовано, деякі інструменти дозволяють вам зберегти контроль над статтею:

  • Системи захисту інтелектуальної власності (авторське право, творче надбання): часто приєднуються до контенту під час його публікації, вони запобігають будь-якому привласненню роботи іншими, наприклад, комерціалізації або плагіату.
  • Системи відстеження цитування (Google Scholar): ці платформи підраховують кількість цитувань і посилань, отриманих науковими статтями.