Електронний рецепт – це документ, який створюється лікарем і зберігається на офіційному ресурсі медичної інфосистеми. Є аналогом звичних паперових рецептів. Виписати електронний рецепт може будь-який лікар залежно від спеціалізації. 

Щоб лікар зміг видати Е-рецепт, йому потрібно підключитись до Єдиної електронної системи охорони здоров'я. Рецепт не обов'язково повинен виписувати лише той спеціаліст, з яким укладено декларацію. І навіть, якщо пацієнт взагалі не має сімейного лікаря, то він все одно має доступ до отримання такого електронного рецепту. Так, на ресурсі https://doc.ua лікар за результатом консультації пацієнта швидко випише необхідний рецепт на ліки.

Такі онлайн-платформи дозволяють оперативно вирішити задачу з ліками в комфортних умовах, наприклад, вдома чи на роботі. Впровадження системи електронних рецептів не лише зручно, а й навчає людей відповідальніше ставитись до власного здоров'я.

Як отримати електронний рецепт на ліки

Купити ліки, вказані у рецепті, можна у будь-якій аптеці за умови, що вони є в наявності і ця аптека співпрацює з НСЗУ https://nszu.gov.ua/. Процедура видачі лікарських препаратів за рецептом наступна:

1.    Пацієнт повинен звернутить до лікаря приватної чи державної установи для отримання рецепту на відповідні лікарські засоби. Термін дії виписаного рецепту складає 30 днів з моменту підписання.

2.    На мобільний телефон хворого надійде номер рецепту та код його підтвердження. Це СМС-повідомлення потрібно зберегти.

3.    Завітати до найближчої аптеки, озвучити код фармацевту та забрати ліки.

За бажанням пацієнта фармацевт може відпустити ліки частково, розділивши їхню купівлю на декілька частин. Це допоможе, якщо коштів на придбання повного курсу наразі немає. 

Головною умовою в системі, розробленій МОЗ https://moz.gov.ua/ щодо виписки електронних рецептів та купівлі ліків за ними, є наявність реєстрації на ресурсі ЕСОЗ лікаря, пацієнта та аптеки. Тому, якщо пацієнт не має реєстрації на порталі, її потрібно першочергово створити, а потім оформлювати рецепт. 

У разі, коли пацієнт має хронічне захворювання або затяжну хворобу, а попередньо виданий рецепт уже використано, він може дистанційно зв’язатись із сімейним лікарем або терапевтом для оформлення нового електронного рецепту. При такій системі зберігається конфіденційність хвороби між лікарем і пацієнтом, а фармацевту доступна лише інформація про назначений засіб лікування.