Сьогодні багато творчих професій пов'язані з роботою на комп'ютері. Однією з найцікавіших у сфері є спеціальність веб-дизайнера. Для її отримання не потрібно вступати до інституту, достатньо закінчити курси веб дизайну та мати гарний смак.

Сьогодні в Україні кожен бажаючий може стати web дизайнером. Базовим навичкам у напрямку навчають на спеціалізованих курсах, семінарах, теоретичних чи практичних майстер-класах. Освіту можна здобути дистанційно. Ряд програм безкоштовний, але для отримання великих знань у професії все ж таки варто приготуватися до певних фінансових вкладень.

Чим займаються веб дизайнери

Конкретних посадових інструкцій для дизайнерських професій у галузі вищих технологій не існує. Тому перелік того, що має вміти оформлювач сайтів, не обмежується конкретними позиціями. Чим більше навичок у співробітника, тим вищою буде його затребуваність, рівень заробітку, кількість замовлень.

З кожним роком зростає конкуренція у напрямі, тому вміння підбирати кольори, шрифти чи малюнки вже нікого не дивує. Привабливу web-сторінку тепер здатний змайструвати не лише студент в університеті, а й простий школяр, захоплений комп'ютером. Web дизайнери високої кваліфікації створюють макети сайтів з урахуванням усіх побажань замовника. У цьому вони беруть до уваги технічні характеристики, які впливають швидкість завантаження ресурсу, його відвідуваність. Сучасний представник професії – це досвідчений комп'ютерний маркетолог. Він забезпечує просування товару, послуги, залучає клієнтів, підвищує прибуток замовника.

Яким має бути фахівець

Дизайнер – професія цікава, різноманітна, прибуткова. Вона потрібна сьогодні і обіцяє залишатися такою ще багато років. Домогтися успіху в ній може кожна людина, яка має амбіції, готовність працювати, вчитися, розвиватися. Для оформлення сайтів треба мати навички поводження з комп'ютером, володіти рядом програм, вміти робити сторінки легкими, безпечними, інформативними. Усьому необхідному навчають профільні ВНЗ, курси, тренінги.

Ось перелік особистих якостей, які стануть у нагоді дизайнеру:

уважність, акуратність, педантичність;

посидючість, здатність протягом тривалого часу виконувати однотипну роботу;

комунікабельність - жоден факультет не навчить правилам спілкування з клієнтами, від яких залежить рівень зарплати веб-дизайнера;

поєднання творчого початку з умінням проводити математичний аналіз, робити висновки, вибирати найкращі варіанти з великої кількості існуючих;

навички роботи з великими обсягами інформації без ризику упустити важливі деталі.