Чим ближче дата пологів, тим частіше вагітна жінка замислюється над тим, коли вона зможе нарешті повернутися до звичного способу життя. Це не дивно та цілком зрозуміло. Великий живіт ускладнює рухи, ви швидше втомлюєтеся, а сон часом не приносить довгоочікуваного відновлення сил. Але не варто сумувати! Незабаром ви станете мамою!
Дізнаємося, як протікає 35 тиждень вагітності, як проходить розвиток плода та як змінюються відчуття жінки в цей період.
Відчуття майбутньої мами
На 35 тижні вагітності живіт вже може опуститися, тому дихати стане легше, зникне задишка та печія. А ось позиви до сечовипускання почастішають: матка сильніше здавлюватиме сечовий міхур.
У молочних залозах активізується вироблення молозива. Якщо раніше ви могли цього не помічати, то зараз можете знайти плями на білизні, особливо після сну. Це нормально. Скористайтеся спеціальними вкладками для бюстгальтера.
35 тиждень вагітності: болить поперек або тягне живіт
Ці відчуття пов'язані зі зростаючим животом, значним навантаженням на спину. Головка малюка зараз тисне безпосередньо на кістки малого тазу. До того ж йому досить тісно в утробі, і різкі поштовхи можуть бути дуже болючими. Впоратися з дискомфортом допоможе носіння бандажу. Якщо болі нестерпні і мають регулярний характер, обов'язково повідомте про це гінекологу: можливо, йдеться про підвищений тонус або початок пологової діяльності.
Що відбувається з плодом
На 35 тижні тіло малюка набуває характерних для новонароджених милих округлостей та складочок за рахунок зростання жирової тканини. Вага дитини в середньому становить 2,4 кг, зріст – 46 см. Вона відмінно розрізняє звуки та реагує на світло, погладжування живота та інші зовнішні подразники.
Більшу частину дня малюк спить, проте протягом 12 годин ви повинні в нормі нарахувати близько 10 ворушінь. Іноді, проковтнувши занадто багато навколоплідних вод, він гикає, і ви відчуваєте, як живіт здригається. Це абсолютно нормально, лякатися не варто. Ви можете допомогти дитині, змінивши положення тіла або глибоко подихавши.
Аналізи та УЗД
У третьому триместрі кожен ваш візит до гінеколога супроводжуватиметься дослідженням серцебиття плода – кардіотокографією. Оцінюючи кількість ударів за хвилину у моменти спокою та під час ворушень, гінеколог може судити про стан дитини, своєчасно виявити ускладнення та дати направлення до стаціонару.
Ультразвукове дослідження проводиться на 35 тижні, якщо раніше було виявлено або лікар підозрює:
- обвивання пуповини;
- порушення у плацентарному кровотоку або передчасне старіння плаценти;
- недостатній чи надлишковий обсяг навколоплідних вод.
Висновок УЗД багато в чому визначає тактику пологів. Так, наприклад, у складних випадках обвивання призначається кесарів розтин.