Кредит під заставу – це позика, яка передбачає наявність цінного майна в одержувача коштів, яке виступає як об’єкт застави. Часто забезпеченням є нерухомість або автомобілі. Механізм кредитування передбачає у разі невиконання зобов’язань за кредитом можливість відчуження майна на користь банку. Забезпечені позики є одним з кращих способів фінансування особистих потреб, оскільки дозволяють клієнтам отримувати великі суми коштів, а фінансовим установам – зменшити рівень ризиків. Чи дійсно вигідно брати кредити під заставу з точки зору клієнта? Давайте з’ясуємо.
Переваги оформлення кредиту під заставу майна
На перший погляд здається, що ризики для клієнта, який бажає скористатися позичкою, є вищими у порівнянні з отриманням звичайного кредиту. Існує ймовірність втратити цінне майно у випадку неспроможності виконувати свої зобов’язання. Проте переваг у даного банківського продукту чимало:
-
можливість отримати позику за нижчими річними ставками – це допоможе заощадити власні кошти, адже розмір регулярного платежу буде меншим;
-
ймовірність погодження позички на велику суму є вищою – банки менше ризикують, оскільки борг може бути погашений за рахунок продажу майна;
-
рішення за кредитом ухвалюються швидше, адже отримувач позики подає нотаріально завірені документи на право власності;
-
строки кредитування є більшими у порівнянні з беззаставним кредитуванням, що дозволяє поступово погасити позику без значного фінансового навантаження.
Отже, можна зробити висновок, що кредит під заставу майна надає клієнтам широкі можливості – дозволяє скористатися більшою кількістю коштів, які можна запозичити на триваліший термін, та сплачувати банку менші щомісячні платежі у порівнянні зі звичайним споживчим кредитом.
Які головні недоліки заставного кредитування
Хоча шанси клієнтів на отримання банківської позики у випадку надання всіх документів на майно суттєво підвищуються, процедура, яку доведеться пройти, не є простою. Вам доведеться підготувати необхідний пакет документів та оплатити послуги нотаріуса для їх підтвердження. Отримувач кредиту обов’язково повинен бути власником майна. Також обов’язковою умовою отримання позички є укладання договору страхування – його призначенням є компенсація збитків страхувальнику чи банку у разі втрати об’єкта застави.
Одним з недоліків тривалого кредитування є велика сума сплачених відсотків у підсумку. Хоча відсоткова ставка здається невисокою, за 5 років можна «переплатити» понад 50 % коштів, що були позичені. Проте більшість людей не зважають на дану обставину, адже їх доходи з часом зростають. Заставне кредитування дозволяє задовольнити серйозні поточні потреби: придбання автомобіля, житла, проведення ремонту тощо. Позика дозволяє створити гідні умови для життя зараз, розраховуючись за комфорт потроху протягом тривалого часу.
Джерело: Сайт www.banklviv.com