Своєчасне видалення відпрацьованого повітря та приплив свіжого – те, що безпосередньо впливає на мікроклімат у приміщенні. Поява неприємних запахів, підвищена вологість, продукти горіння, задимленість – це погано позначається як на самопочутті людини, а й у стані ремонту, меблів, декору. Хороша витяжка потрібна не тільки у ванній або в туалеті. Незамінна вона для кухні або вбиральні - через особливості цих приміщень природної вентиляції тут буде недостатньо.

Витяжний вентилятор для кухні: правила вибору

Вибір витяжки для кухні потрібно починати з того, що пристрій має бути призначений саме для цього приміщення. Особливість у тому, що при приготуванні їжі повітря насичене частинками жиру та продуктами горіння, які осідають на лопатях вентилятора та інших його частинах. Тому пристрій повинен мати вбудований фільтр.

Фільтруючий елемент у вентиляторі повинен захищати його від забруднень. Щоб так і було, під час експлуатації потрібно періодично чистити фільтр або вчасно його міняти - залежно від моделі. Своєчасне чищення для кухонного вентилятора особливо важливе, адже при забитому фільтрі він може вийти з ладу або сам стати джерелом неприємного запаху.

Також вентилятор для кухні повинен мати зворотний клапан, щоб дистанційне повітря не потрапляло назад. Особливо важливо вибирати таку модель для багатоквартирного будинку, де із загальної системи вентиляції запахи можуть потрапляти до сусідів.

Витяжний вентилятор для гардеробної: як вибрати?

Гардеробна – кімната, де немає вікон та природної вентиляції. Якщо тут і є звичайна витяжка, її може бути недостатньо для повноцінного повітрообміну. А недолік вентиляції в вбиральні може призвести до псування речей, появи неприємних запахів, грибка.

Якщо вбиральня невелика, то сюди можна встановити витяжний вентилятор осьового типу. Важливо, щоб продуктивність моделі збігалася з тією площею, яку вона розрахована. Кратність повітрообміну тут допускається на рівні 1,5-2, адже повітря досить чисте. Найкраще замовити пристрій із таймером. Тоді вентилятор працюватиме протягом заданого часу, видаляючи повітря.

Що стосується дизайну, то для вбиральні він практично не важливий, адже приміщення виконує лише функцію зберігання речей. А ось для кухні витяжка має збігатися з особливостями інтер'єру. Найчастіше вибирають лаконічну модель із мінімумом деталей, яка не привертає зайвої уваги.