Як зовнішнє it рекрутингове агентство ми стикаємося зі складнощами щодня. Наприклад, показали 20 кандидатів і так і не закрили вакансію; працювали три місяці над вакансією і зрештою її скасували; незадоволені клієнти, які щодня ставлять нам одне запитання "де люди?" тощо.
У такі моменти ми розуміли, що щось явно йде не так і з цим потрібно щось робити. Так з'являлися рішення проблем, які в майбутньому ми впровадили в нашу практику. І сьогодні, зіткнувшись із черговою проблемою, ми їх структурували в голові й вирішили поділитися з вами тим, що нам, як зовнішнім IT рекрутерам, допомагає бути максимально ефективними в роботі.
Максимум інформації з'ясовуємо на старті
І варіанти клієнта просто надіслати готовий опис на DOU не підходять. Зараз з кожним клієнтом ми на старті робимо дзвінок близько години і рекрутер з'ясовує всі питання щодо вакансії та компанії. Таким чином у процесі ми впевнено почуваємося з кандидатами, коли можемо відповісти на їхні запитання замість того, щоб сказати "не знаю". Але звісно в процесі з'являються запитання, відповіді на які ми з'ясовуємо вже в процесі.
Наш драфт із запитаннями клієнту, на який ми орієнтуємося в процесі спілкування. Але частіше це природний діалог з клієнтом. Цей список для нас радше як чек-лист, щоб ні про що не забути.
Спілкуємося з кандидатами голосом
Скажу чесно, що наразі не всі рекрутери в нашій команді люблять телефонувати кандидату перед тим, як його відправити клієнту. Звісно, багатьом кандидатам теж зручніше письмово відповісти на наші запитання і поставити свої. Але, як показує практика, дзвінки дають змогу більше інформації дізнатися про кандидата і розповісти йому більше про вакансію. Так вони йдуть на першу співбесіду в компанію більш підготовлені та поінформовані.
Ходіть у гості до клієнта
На нашому досвіді найпродуктивніша співпраця виходить із компаніями, у яких ми були в гостях. Знову ж таки через більш тонке розуміння внутрішньої атмосфери компанії і яка людина їм точно підійде.
Нещодавно один новий клієнт одразу після підписання договору запросив рекрутера в гості і ми закрили вакансію всього за тиждень. Чи не диво? :)
Ну і звісно просто ходіть у гості та зустрічайтеся на чай/каву, це допоможе зміцнити стосунки та зробити в майбутньому співпрацю продуктивнішою. Ми любимо ходити до наших клієнтів у свята і просто так. Для таких візитів завжди готуємо невеликі подаруночки: печиво, зефірки тощо з нашою фірмовою наклейкою. У цьому нам допомагає фея на ім'я Таня, яка сама готує всі ці смаколики. Кілька прикладів із них нижче на фото:
У будь-якій незрозумілій ситуації телефонуйте!
Відчуваєте, що в листуванні зростає непорозуміння? Йде черга відмов по кандидатах і ви не розумієте до кінця причину? Просто зателефонуйте клієнту і проговоріть усе голосом. Часто в листуванні губляться емоції і тон, складно передати свої думки. Зазвичай після дзвінка все стає прозорішим і зрозумілішим для обох сторін.
Сходіть на кілька інтерв'ю
Коли я тільки починала працювати на фрілансі, я намагалася якомога більше бути присутньою на перших співбесідах із клієнтом. Це допомагало, по-перше, дізнатися набагато більше про саму вакансію і компанію, послухавши як доносять інформацію кандидатам. По-друге, в голові сформувався образ ідеального кандидата.
Зараз у нас ця практика залишилася тільки з одним клієнтом, на інтерв'ю з ним рекрутер присутній досі. І скажу, що ефективність закриття вакансій теж на високому рівні, хоча вони досить складні.
Це той пункт, який зараз для деяких клієнтів хочу впровадити за можливості і подивитися на результати.
Будьте максимально прозорі
Оскільки клієнти не бачать весь внутрішній процес рекрутингу, вони можуть не розуміти, чим ви займаєтеся. Кілька разів ми зіткнулися з ситуацією, коли клієнт запитував "Де люди?" і потрібно було пояснювати, що не так все просто в IT рекрутингу і проблема не в тому, що ми нічого не робимо. У таких ситуаціях для розв'язання проблеми ми зробили звіт клієнту про виконану роботу і, зідзвонюючись, розшарили нашу базу і показали, як триває процес роботи, розповідали про основні причини відмов кандидатів і т.д.
Клієнт побачив, що робота була виконана величезна і ми разом у спілкуванні подумали, як нам найняти людину швидше.
У підсумку це увійшло у нас у щотижневу практику, а не тільки в разі "гасіння пожежі". Щоп'ятниці ми відправляємо звіти клієнтам і за необхідності робимо дзвінки, показуємо воронку і дивимося разом, у чому можуть бути проблеми.
Нижче скріншот одного з наших звітів (він якраз за тією вакансією, яку закрили за два тижні):
Наразі це наші основні правила по роботі з клієнтами, але впевнена цей список буде поповнюватися й надалі.
Ми не говоримо, що зараз ми не стикаємося з труднощами і закриваємо вакансії з першого кандидата (хоча і такі варіанти зустрічаються). Просто з кожною складністю в нас з'являлося рішення, яке ми пробували на практиці та впроваджували в нашу роботу далі. Цими рішеннями ми та ділимося з вами ;)
Виклики зовнішнього рекрутингу в IT
Якщо цікаво дізнатися докладніше про труднощі, з якими стикаються в роботі зовнішні рекрутери, переходьте за посиланням https://evotalents.com/uk