"Я - SMM-менеджер", - зовсім не таємнича мантра, а цілком конкретна спеціальність усередині великого PR-менеджменту. Абревіатура розшифровується просто – social media marketing. Перекладаючи українською, це фахівець, відповідальний за маркетинг у соціальних мережах.

Цікавить навчання на SMM-менеджера? Шукайте корисну інформацію на сайті kiev.lemon.school!

Згідно з поширеним стереотипом, робота SMM-фахівця — щось для стажистів та новачків, які тільки прийшли до маркетингу. Насправді це чи не найважливіше поле розвитку бренду сьогодні, коли покупці шукають компанії не тільки за картами та пошуковими системами, але частіше з пошуку всередині соцмережі.

Тому обов'язків та вимог до есеемника багато. По-перше, він повинен добре розуміти внутрішні, іноді приховані механіки соцмереж, у яких працює. А ще розумітися на азах SEO — пошукової оптимізації. По-друге, він має постійно залишатися на зв'язку — його робота взагалі не припиняється, соцмережі завжди активні. По-третє, він має бути не лише контент-мейкером, а й аналітиком, який оперує різними показниками, від ROI до ER. Навчання професії SMM-менеджера пропонує IT школа Lemon.School Kiev!

Професія SMM-менеджер: чим займаються, скільки отримують SMM-маркетологи, де навчатись у 2022 році?

Чим займається СММ-маркетолог?

Обов'язки SMM-менеджера не обмежуються простим адмініструванням соцмереж або постінгом контенту. Він - повноцінний аналітик ринку, який зобов'язаний не навмання створювати контент-плани, а розробляти цілком свідомі стратегії з орієнтацією на зовнішню ситуацію. Що можна назвати його основними обов'язками:

- аналізувати ринок, конкурентів;

- розробляти глобальні стратегії просування;

- створювати образ бренду у соцмережах;

- генерувати та оформлювати медіаконтент;

- залучати нових передплатників;

- комунікувати з уже лояльною аудиторією;

- моніторити та коригувати ефективність соціальних мереж бренду.

Плюси та мінуси роботи СММ-менеджером?

Якщо професія SMM-менеджера здається хоч і не дуже простою, але принаймні привабливою, варто зважити всі її переваги та недоліки перед тим, як вкладатися в навчання.

Плюси

- затребуваність;

- легкий вхід у професію;

- велика кількість навчальних матеріалів у вільному доступі;

- можливість швидкого переходу до суміжних областей.

Мінуси

- ненормований робочий день;

- керівники компаній самі не завжди мають чітке уявлення про можливості маркетингу у соцмережах.