Коли вдома вимикають світло або ви забули вчасно сплатити провайдеру абонплату, на допомогу приходить мобільний інтернет. Скористатися ним може кожен: усього кілька налаштувань — і смартфон перетворюється на модем, що роздає мережу на необхідні пристрої. Чи може домашній інтернет обмежитися таким варіантом доступу і чи не було б вигідніше користуватися лише сигналом з мобільного? 

Перш за все, варто орієнтуватися на власні потреби. Якщо ви не маєте комп'ютера, ваші робота та хобі не пов'язані з активним інтернет-серфінгом, а фільми ви дивитеся по кабельному телебаченню — можливостей мобільної мережі вистачить. Вищесказане не про вас? Тоді візьміть до уваги наступну інформацію.

6455114980a99.png

Інтернет з мобільного телефона: які підводні камені?

На перший погляд, користуватися одним лише мобільним інтернетом — прекрасне рішення, яке завжди під рукою, та ще й здатне заощадити ваші кошти. Але недоліків у такого варіанту не бракує.

  • Нестача трафіку. Пакети послуг для мобільного навіть якщо передбачають безлімітне використання, зазвичай мають верхню межу витрачених гігабайтів. Коли її досягнуто, швидкість падає настільки, що починає гальмувати завантаження сайтів та сторінок соцмереж.
  • Нестача швидкості. Відео з ютуб в якості, достатній для екрана смартфона, та 4К фільм на великому моніторі потребують різної пропускної спроможності. Розгорніть кілька вкладок у браузері  — одразу з'ясується, що інтернет, на якому смартфон "літав",  ледве тягне повсякденні домашні запити.
  • Перешкоди для сигналу. Якість мобільного інтернету в квартирі може страждати, оскільки стіни будинку, перекриття, численні антени негативно впливають на стабільність мережі. Цього зазвичай не помічаєш, просто використовуючи вдома смартфон. Але коли сигнал розділено між кількома пристроями — якість його падає пропорційно, і це неможливо не помітити.
  • Незручність розташування. Якщо ви плануєте замінити домашній інтернет мобільним, вам потрібно буде знайти місце для імпровізованого модему. По-перше, там має бути доступ до електромережі, бо смартфон в такому режимі швидко втрачає заряд. По-друге, треба визначити локацію, де краще "ловить" сигнал. По-третє, бажано, щоб смартфон був під рукою, на випадок якщо вам зателефонують чи напишуть. 
  • Паузи в сигналі. Кожного разу, коли вам телефонують, смартфон припиняє роздавати мережу. Як наслідок — перериваються завантаження, не зберігаються внесені зміни. До того ж, не вийде одночасно розмовляти чи сидіти в соцмережах з телефону і повноцінно користуватися ноутбуком чи іншими гаджетами.

Отже, мобільний інтернет часто стає в пригоді, але це лише форс-мажорне рішення, яким складно замінити стабільний домашній інтернет від провайдера.