Багато людей звертають увагу на компоненти, що містяться в шампунях для більш якісної турботи про волосся. Один із поширених інгредієнтів - SLS (натрієвий лауретсульфат). Ця речовина застосовується в косметичних продуктах, проте може спричиняти неприємні відчуття та алергічні реакції на чутливій шкірі.
Існує альтернатива більш ніжній дії агресивних засобів, що зневоднюють шкіру, - шампунь без сульфатів. Він має більш м'який вплив на шкіру голови і волосся, що приємно для будь-якого типу шкіри.
Безсульфатні шампуні для волосся: що це таке?
Суть полягає в назві: такі засоби не містять сульфатів, які негативно впливають на стан волосся. Безсульфатний шампунь використовують для поліпшення стану волосся, особливо якщо воно пофарбоване, схильне до випадіння, а також для запобігання лупи та свербежу. Його м'який вплив не пошкоджує кутикулу під час миття. Оскільки шампунь не містить синтетичних мийних речовин, він утворює менш рясну піну. Незважаючи на це, піна не впливає на властивості шампуню, але полегшує його змивання. Цікавий факт: використання безсульфатного шампуню може допомогти підтримувати здоров'я волосся і зробити його м'якшим і блискучішим.
Щоб на вашій поличці у ванній опинився саме безсульфатний шампунь, перед покупкою зверніть увагу на етикетку. Відсутність лаурилсульфату натрію зазвичай вказується на лицьовій стороні. Але деякі виробники використовують це як маркетинговий хід, і, якщо ви бачите на пакуванні великими літерами "SLS free", але ціна засобу нижча за середню, приділіть кілька хвилин етикетці зі складом.
Серед інгредієнтів не повинно бути:
- Децилглюкозид;
- Cocamidopropyl або Lauramidopropyl Betaine;
- Кокойл ізетионат натрію;
- Лаурилглюкози карбоксилат натрію;
- Coco Glucoside.
Правила вибору шампуню без сульфатів для вашого типу волосся
Зверніть увагу, чи призначений шампунь для вашого типу волосся. Також визначте, яку саме проблему ви хочете розв'язати з його допомогою - це відновлення пошкоджених пасом чи збереження кольору. Виробники натуральної косметики, яка піклується про здоров'я волосся, пропонують лінійки для різного його типу:
- Сухе й ослаблене. Шампунь no-sulfate містить натуральні компоненти і його можна використовувати для тонкого волосся, оскільки воно не потребує багато піни та надмірного впливу для очищення від забруднення та залишків себуму. А наявність рослинних комплексів і протеїнів покращує його стан, надає відновлення.
- Жирні та ламкі. Безсульфатний шампунь може не справляти враження ідеальної чистоти, як це робить звичайний мийний засіб. Через кілька тижнів сальні залози звикнуть до нового продукту, і очищення принесе результат. Починаючи використовувати безсульфатний шампунь, пам'ятайте, він сприяє накопичувальному ефекту.
- Кучеряве. Оскільки засіб не містить інгредієнтів, що розкривають лусочки волосся, він не знижує ефект від процедури, а, навпаки, пролонгує його.
Прибирає пухнастість і створює об'єм.
- Пофарбовані. Дбайливе безсульфатне очищення підійде для тих, хто бажає зберегти відтінок волосся. Шампунь не схильний до розпушування лусочок кутикули, тому колір довше не вимивається. Результат радує - краса волосся, гладкість і шовковистість.
В Україні широкий вибір безсульфатних шампунів за вигідною ціною представлений в інтернет-магазині Froomo. Тут можна знайти засоби для догляду за волоссям усіх типів, а також б'юті-продукцію, яка більш ніж на 98% складається з натуральних компонентів.
Як використовувати шампуні без сульфатів: інструкція
Шампунь без сульфатів зберігає здоров'я шевелюри, поступово вимиваючи токсини і повертаючи природний блиск локонам. Щоб якісно очистити волосся і шкіру голови, досить дотримуватися простих правил:
- Підготовка до миття - за допомогою гребінця ретельно розчешіть пасма, при цьому акуратно масажуючи шкірний покрив.
- Змочування волосся від коренів до кінчиків - може трапитися так, що частина пасом біля коренів залишиться сухими. Це помилка, яка сприяє розвитку грибкових інфекцій. Тому ретельно змочіть волосся по всій довжині та шкіру голови під проточною водою.
- Спінювання засобу - змішування косметичного засобу з водою сприяє кращому розподілу речовини. Це сприяє закриттю кутикули, від чого залежить подальша краса волосся. Достатньо нанести шампунь на руки й енергійно розтерти, потім перенести на волосся.
- Витримка - обов'язково залиште засіб на 1-2 хвилини. Очищувальні компоненти, присутні в складі, діють повільніше і м'якше, ніж у сульфатних формул.
- Ретельне ополіскування волосся - краще використовувати теплу проточну воду.
Натуральні шампуні без сульфатів ефективні після проведення доглядових салонних процедур, оскільки дають змогу зберегти і закріпити колір, хімічну завивку, укладку. Органічні сполуки мають відмінні мийні властивості, чинять щадний вплив на шевелюру, зупиняють ламкість і стимулюють активний ріст.