Якщо у процесі росту сільгоспкультури не захищати від багатьох негативних факторів, які здатні завдавати рослинам шкоди різного ступеню, то в результаті виробник отримає низьку урожайність і продукцію погіршеної якості. А це – прямий шлях до зниження рентабельності підприємства і всього виробництва. Серед найбільш негативних факторів варто виділити наступні:
  • смітні рослини, які конкурують із культурами за вологу, сонячне світло, поживні речовини та мікроелементи;
  • грибкові захворювання, які можуть винищити до 8% посівів;
  • шкідливі комахи і кліщі, що пошкоджують як проростаюче насіння і молоді рослини, так і вже практично стиглі плоди.

На щастя, на сьогоднішній день існує дієвий спосіб боротьби із цими неприємними явищами у сільському господарстві. Мова йде про засоби захисту рослин.

Особливості пестицидів

Пестициди – це хімічні препарати, створені штучним шляхом у промислових умовах, які захищають сільгоспкультури від комплексу проблем. На сьогоднішній день агрохімія являється найбільш популярним методом вирішення будь-яких негараздів, пов'язаних із посівами культур. Крім того, ще й найбільш ефективним. Звичайно, суперечки з приводу використання хімічних засобів захисту рослин ще й досі існують у наукових колах, проте навіть ті із спеціалістів, хто виступає категорично проти використання агрохімії, не може не погодитись, що вона допомагає аграріям отримати найвищі урожаї.

Пестициди розділяють на декілька підгруп за об'єктом контролю. Найбільшим попитом користуються гербіциди, фунгіциди, інсектициди, протруйники, десиканти, акарициди.

В основі кожного хімічного засобу лежить сильнодіюча активна речовина, яка і відповідає за знищення того чи іншого «ворога» сільгоспкультур. Якщо неправильно використовувати пестициди – у збільшених кількостях, не за призначенням, не дотримуючись інструкції, не застосовуючи індивідуальних засобів захисту, то, звичайно, наслідків не уникнути, адже агрохімія помилок не вибачає. З іншого боку, при правильному застосуванні такі препарати стануть надійними помічниками кожного сільгосппідприємства або фермерського господарства.

Мінуси агрохімікатів

Хімія, яка здатна знищувати живі організми у вигляді зелених рослин (хоча вони і є смітними), жуків, комах чи кліщів або ж патогенних грибів, здатна негативно впливати і на навколишнє середовище. Це основна думка тих, хто виступає  проти пестицидів. До того ж, було доведено, що хімічні засоби захисту рослин також негативно впливають і на стан здоров'я людини. Проте, на захист агрохімії варто відзначити, що сучасні пестициди відрізняються від тих, які були створені, наприклад, 10-20 років тому. Вони є цілком безпечними при правильному застосуванні.