У ході ремонтних чи будівельних робіт жоден об’єкт не обходиться без штукатурення стін. Цей процес іноді ще називаються тинькуванням, а саму штукатурку — тиньком. Втім, задача цієї статті - не філологічні дослідження, а намагання зрозуміти, чому штукатурка є різною та в чому полягають переваги машинної штукатурки.
Отже, передусім, що таке машинна штукатурка? Так називають процес, при якому нанесення вирівнювальної суміші відбувається за допомогою спеціального обладнання. На жаль, ще не придумали такої техніки, яка б сама вирівнювала стіни, тому суміш для штукатурення подається під певним тиском на стіни за допомогою пневматичного нагнітача, а вже подальший процес вирівнювання виконується досвідченими майстрами.
Але про все по черзі.
Для чого потрібна штукатурка?
Чи бачили ви коли-небудь щойно зведені стіни з цегли чи газоблоків? Між окремими елементами є впадини, подекуди будівельний розчин виступає великими напливами. Та й сама поверхня будматеріалів є неоднорідною, має тріщини, сколи і виямки.
А як виглядає стіна в квартирі після ремонту? Гладенька, рівненька, вкрита фарбою чи шпалерами, або й декоративним об'ємним тиньком. Щоб стіна набрала такого вигляду, треба виконати чималу роботу — вирівняти основу, зробити її придатною для оздоблення. Цю задачу виконує штукатурка, яку наносять вручну чи машинним способом.
Матеріали для штукатурення теж є різні, починаючи від піщано-вапняних сумішей до сучасних матеріалів на основі гіпсу. Перші дешеві, але потребують подальшого шпаклювання та виконання інших операцій.
Сучасні будівельні суміші для штукатурки розробляють таким чином, щоб її можна було нанести ідеально рівним шаром. Для цього штукатурна суміш має однорідну дрібнозернисту структуру, яка змішується з водою в точно розрахованій пропорції.
Процес нанесення машинної штукатурки
Як пояснили нам майстри Бригад Стяжко із Хмельницького, професійне штукатурення починається із оцінки стану поверхні. До прикладу, стіна із газоблоків має більш пористу структуру, дуже всотує вологу, тому під штукатурку часто використовують армувальну сітку.
Машинну штукатурку виконують по маяках. Так називаються спеціальні планки, які задають строгу площину стіни. Задача майстра - спочатку ідеально виставити маяки, а потім розрівняти штукатурку так, щоб вона сформувала рівну поверхню без виступів і западин.
Перед нанесенням штукатурки виконують вирівнювання кутів, для чого їх зміцнюють спеціальними металевими кутниками. Також поверхню ґрунтують для досягнення максимального зчеплення між штукатуркою та стіною.
В результаті якісно виконаної роботи стіни мають бути ідеально рівні, кути між ними повинні складати строго 90⁰, якщо інше не передбачено проєктом приміщення. Машинна штукатурка, виконана спеціально підібраною сумішшю, не вимагає подальшого шпаклювання чи якихось інших дій. На ній зразу можна виконувати оздоблювальні роботи, у тому числі клеїти шпалери чи фарбувати.
Отримати безкоштовну консультацію щодо оштукатурення стін можна на сайті компанії Бригади Стяжко https://styazhko.com.ua/.