В процесі експлуатації авто зношування шин являється невідворотнім явищем як, наприклад, витрата палива чи стирання гальмівних колодок.
Під час руху автомобільні шини піддаються впливу різних факторів, а саме механічному – абразивний знос, хімічному – особливо в зимовий час, з огляду на те, що дороги оброблюються спеціальними морозостійкими і агресивними речовинами, чи в літню спеку, коли асфальт перегрівається і на дорожню поверхню виступають різні смоли, несприятливо впливаючі на гумову суміш протектору.

Спеціалісти стверджують, що за умови вище наведених причин якісні характеристики і термін експлуатації покришок неминуче знижуються. Окрім того, на стирання протекторної зони може впливати некоректна робота підвіски, гальмівної системи чи порушені налаштування розвалу-сходження коліс. Несправна робота підвіски – амортизатоів, сайлентблоків, стабілізаторів призводить до локального місцевого зносу протектору. Порушення геометрії розташування коліс викликане невірним розвалом-сходженням змушує бігову частину покришки стиратися нерівномірно. В такому випадку зовнішні чи внутрішні сторони можуть бути більш стертими в порівнянні з центральною частиною. Також на нерівномірне зношення свій вплив здійснює внутрішній тиск в колесах за яким потрібно постійно слідкувати.

В залежності від умов експлуатації літні та зимові шини можуть проявляти різні види зносу:

1. Осьовий знос.
Такий вид зносу характерний для монопривідних автівок і є характерним для нормальних експлуатаційних умов. Для уникнення нервіномірного міжосьового зносу слід переставляти колеса кожні 5-10 тис км.

2. Центральний знос. Причиною є підвищений тиск в колесах в результаті чого найбільш щільний контакт з дорогою матиме центральна частина покришки. Для уникнення дефекту не перевищуйте тиск.

3. Двосторонній плечовий знос. Характерний для заниженого тиску. В такому випадку надлишковий контакт з поверхнею дороги мають плечові блоки, які схильні до більшої деформації і заломів, що викликає перегрів і передчасне зношування. При наявності даного дефекту радимо купити шини в широкому асортименті моделей на нашому сайті.

4. Дисбалансне зношування протектору. Основною причиною є дисбаланс коліс, або пошкодження цілісності дисків, що викликає хаотичне стертя у вигляді плям. При виявленні дефекту негайно зверніться до шиномонтажного сервісу.

5. Пилоподібний знос. Виникає по причині деформації колеса, недбалого стилю водіння, неякісного дорожнього полотна, руху по гравію, частого і різкого гальмування, неоднакового тиску в шинах, відсутності співвісності та/або паралельності осей, несправності ABS, дисбалансу колеса.

6. Поздовжній гребінчастий знос. Характерний для коліс із блочним типом протектора, що встановлюються на ведучу вісь. Відрізняється значним стиранням кутка гуми, що збігає, а не набігає. Позбутися проблеми можливо, якщо колеса переставити іншою стороною.

7. Односторонній знос. З'являється під впливом бічних сил. Його причиною є порушення геометрії осей/коліс. Виправлення розвалу-сходження дозволить уникнути виникання подібного дефекту.

8. Двосторонній знос плечових зон. Виникає у процесі осьового викривлення під впливом бічних сил.

Варто пам’ятати, що конкретний тип зносу визначається спеціалістами на шиномонтажному сервісі або на станції техобслуговування.