Часи, коли весь діапазон лакофарбових матеріалів обмежувався олійними та алкідними, минули. Хімічна промисловість виробляє достатньо ефективніших зразків з різними характеристиками, серед яких непросто зробити вибір.
Якісні фасадні фарби набагато стійкіші, зручніші в застосуванні та витриваліші, ніж застарілі лако-фарбові матеріали для зовнішнього оздоблення. Через великий асортимент буває складно віддати перевагу одній з них, особливо якщо маркетингові назви не відбивають дійсної суті речей, а виробники свідомо плутають споживача. Спробуємо пролити світло на питання про ефективність різних фасадних емалей.
Чим фарбувати будинок зовні?
За хімічною основою, до якої додається пігмент, розрізняють фарби:
- Акрилові – прості в нанесенні, міцні, довговічні (до 10 років), стійки до ультрафіолету, вологості, морозу механічного стирання. Акрил чудово перекриває тріщини, але затримує інтенсивну пару, через що не підходить для будинків на погано гідроізольованих фундаментах. Також він робиться м’якішим за високих температур. У всьому іншому його можна сміливо обирати;
- Силіконові – міцні, гідрофобні, пропускають пару, найбільш еластичні з усіх, позбавлені електростатичного ефекту (не притягують пил), через пластичність добре вкривають тріщини, товщиною до 2 мм. Силікон має ширшу сферу застосування, то ж для екстер’єрного оздоблення це саме те. Єдиний недолік – порівняно висока ціна;
- Силікатні – на основі рідкого скла. Вони не знають конкуренції на цегляних, бетонних, тинькованих, кам’яних та керамічних фасадах. Дуже міцні, не вицвітають, паропроникні, фунгіцидні та антибактеріальні, стійкі до лужного середовища, невід’ємного від мінеральних будматеріалів. Працювати силікатною фарбою треба в засобах захисту, вона потребує ретельної підготовки поверхні, але варта витрачених зусиль і стає безпечною після робіт. Найгарніше покриття для екстремальних умов.
Олійні та алкідні емалі вже не актуальні. Одні застаріли і не виправдовують себе, інші від початку не були конкурентоспроможними. Отже, радимо обирати серед наведеного вище: зверніть увагу на схожість назв. Запам’ятавши їх, неважко зорієнтуватися, що потрібно просити у продавця.
Наприклад, хочете зробити якомога простіше, без ретельної обробки поверхні, намагаєтесь пробувати свої сили – беріть акрил. Бажаєте надовше закрити тему з фарбуванням, не боїтеся роботи – акрилатні вам у допомогу. Силіконові ЛФМ не гірші, підходять для рухливих поверхонь, хоча дорого коштують. Бажаєте погратися у маляра та отримати найстійкіше покриття – обирайте силікатні. Дещо з зазначеного припустимо змішувати, але не робіть цього: характеристики сумішей непередбачувані.
Наші пропозиції
Більшість з зазначених видів фарб продає ТМ Green Line у стандартному білому кольорі. Пігмент ви додаєте самі, або обираєте з нашого каталогу для тонування. Останній варіант зручніший, адже рівномірний колір, отриманий в заводських умовах, досягається точним вимірюванням на стенді та аналізу вифарбувань. Вся продукція продається у роздріб та гуртом. Постійним замовникам, професіоналам, виконробам та гуртовим покупцям надаються найцікавіші пропозиції – ми бажаємо поширювати та популяризувати свій товар.