Розмір – першочерговий критерій при виборі рюкзака. Саме від висоти спинки, літражу, ширини виробу та інших параметрів залежить комфорт використання цієї сумки. Вибрати розмір рюкзака правильно - завдання куди більш відповідальне і складне, ніж здається на перший погляд. Однак впоравшись з цим, ви опинитеся власником аксесуара, який буде зручним для спини в походах, подорожах та будь-яких інших цілях.
Чому розміри рюкзака важливі?
Розміри рюкзаків дають знати про можливості та обмеження виробів. Наприклад, одразу можна прикинути, що модель на 20 літрів – невідповідний варіант для походу в гори, а 70-літрова – надто велика для того, щоб щодня ходити з нею на роботу в офіс. Звичайно, тут відіграє роль тип сумки - туристичний, міський, шкільний та інші види рюкзаків дуже відрізняються своїми функціями, тому потрібно відразу визначитися з вибором.
Не можна вибрати стандартний розмір рюкзака, що підійде всім. Все залежить від потреб людини та її параметрів. Якщо рюкзак занадто малий або великий, навантаження не буде збалансоване, а це може спричинити сильний біль у спині. У гіршому випадку виріб неправильного розміру може навіть змусити власника впасти, не утримавши рівноваги. В ідеалі підходящий варіант має бути досить просторим, щоб у ньому вмістилося трохи більше, ніж доведеться брати із собою – так його зручно носитиме. Наша рекомендація - бельгійські рюкзаки Samsonite.
Як правильно визначається розмір
Більшість виробників надають інформацію про розміри своїх рюкзаків. Зазвичай обсяг включає літрах основного відділення, закритих відсіків і зовнішніх кишень на блискавках. Однак деякі бренди використовують інший метод підрахунку, включаючи в загальний обсяг також бічні кишені для пляшок, невеликі кишені-сітки. Якщо питання вам важливе при виборі, краще все уточнити в магазині.
Види рюкзаків за обсягом
Літраж рюкзака - той критерій, на який ви звернете увагу ще до того, як дізнаєтеся про ширину, висоту, довжину. Щоб одразу зорієнтуватися під час вибору, пропонуємо короткий гід за обсягами:
До 10 літрів – це маленькі жіночі рюкзаки, рюкзаки для бігу, дитячі дошкільні сумки. Цей мінімалізм у чистому вигляді призначений лише для того, щоб брати із собою найнеобхідніше, наприклад, пляшку води, косметичку, різні дрібниці.
10-20 л – повсякденні варіанти, що беруть на роботу, прогулянку, у поїздку на день. Помістяться всі необхідні предмети - від гаманця та гаджетів до парасольки та перекушування.
20-30 л – це розмір стандартного рюкзака для міста та подорожей, може вмістити змінний одяг, речі першої необхідності.
30-40 л – категорія, в яку потрапляє більшість рюкзаків на вихідні та для ночівлі.
40-70 л - ідеально підходить для багатоденних поїздок та походів, можна помістити достатньо речей, включаючи їжу, посуд для приготування їжі, одяг.
Більше 70 л - гарний вибір для експедицій, багатоденних подорожей, поїздок, в яких доводиться брати із собою не лише свої речі, а й, наприклад, дитячі.
Як підібрати рюкзак по зростанню та іншим параметрам
Якщо підібрати рюкзак не дуже ретельно, легко отримати занадто великий чи занадто маленький виріб для вашого типу статури. Правильно буде вибрати за зростанням, орієнтуючись на довжину тулуба. Найвірніший спосіб не помилитися - взяти гнучку рулетку і попросити когось про допомогу. Ось короткий посібник:
- Встаньте і нахиліть голову вперед, знайдіть хребець між шиєю і спиною - він називається C7 і вважається верхньою межею довжини тулуба.
- Проведіть обома руками вниз по спині, туди, де знаходиться верхня частина тазових кісток - так званий гребінь клубової кістки. Помістіть там палець – це нижня частина тулуба.
- Вирівняйте спину, попросіть друга виміряти відстань по хребту між вашим пальцем та шийним хребцем C7. Отримана довжина і буде довжиною тулуба, яку варто орієнтуватися під час вибору рюкзака.
Відповідаючи на запитання, як правильно вибрати рюкзак за розміром, не варто ігнорувати вагу, на яку він розрахований. Однак тут відіграє роль зносостійкість тканини, міцність швів та блискавок. Крім того, вам може знадобитися взяти із собою невеликі за розміром, але важкі речі – варто переконатися, що їх сумка витримає.
Коли йдеться про шкільні ранці, що нижча вага самого виробу - то краще для дитини. Вибір виключно за зростанням не дуже ефективний, тому що у різних дітей різні особливості будови тіла – краще вимірювайте тулуб.
Ще один важливий параметр - коло стегон, по якому потрібно правильно підібрати довжину поясного ременя. Затягнутий ремінь повинен щільно обтягувати стегна і бути легко регульованим, так щоб його можна було тугіше затягнути, якщо доведеться зняти зайвий одяг, і навпаки - послабити, надягаючи ще одну куртку.