Для якісного та рівномірного розрізання металу варто купити плазморіз. Функціональний апарат незамінний на будівництві та у виробничій сфері, для машинобудування, випуску та ремонті металевих конструкцій чи труб, та у рекламному бізнесі при облаштуванні різних експозицій. Щоб пристрій повноцінно справлявся з поставленими задачами варто обдумано підійти до процесу вибору обладнання.
Базові характеристики та класифікація плазморізів
В залежності від особливостей використання плазморізи діляться на дві категорії. Інверторні прилади підходять для різки металевих листів товщиною до 30 мм. Вони володіють компактними розмірами та економним споживанням ресурсів. У виробничих цілях використовуються трансформаторні плазморізи, здатні різати сталь з товщиною до 80 мм. Таке обладнання здатне працювати з високими загрузками.
Рівень КПД апарату для плазмового різання залежить від дуги. Обладнання з контактним підпалом дуги відрізняється її запалом на відстані від заготівлі в діапазоні від 1 до 5 мм, чи шляхом безпосереднього торкання електроду. Устаткування подібного типу підходить для роботи тільки зі струмопровідними матеріалами. Прилади з безконтактним підпалом дуги призначені для різання токонепровідних металів, поверхня котрих вкрита значним шаром іржі чи фарбою.
Плазморіз володіє рядом значних переваг, серед яких:
- високий рівень продуктивності в порівнянні з іншими методами;
- мінімальний рівень впливу на тонколистовий метал;
- можливість акуратного вирізання різних фігур з матеріалу;
- доступність маркування металевих листів;
- універсальність для практично всіх різновидів металів;
- відсутність необхідності обробки поверхні від нальоту, іржі чи фарби;
- оптимальна точність виконання різу.
Плазморізи представлені в широкому асортименті модифікацій. Достатньо врахувати кілька базових порад, щоб підібрати обладнання, котре буде відповідати конкретним вимогам.
Що варто взяти до уваги при виборі плазморіза
Насамперед необхідно визначитись зі складом та товщиною металів, для різки яких буде використовуватись плазморіз. На швидкість різання впливає сила струму, тому краще надати перевагу приладам з можливістю її регулювання – ступінчастою чи плавною.
Існують як окремі моделі для нарізки металів, чи аргонодугового/дугового зварювання, так і універсальні модифікації. Кожен пристрій має власне маркування, котре визначає доступність використання з для тих чи інших потреб.
Тривалість включення плазморіза впливає на можливість його періодичної чи постійної експлуатації. Для побутових цілей підійде обладнання з показником в 50%, а для професійної діяльності він має становити 100%. Наявність вбудованого або зовнішнього компресора впливає на рівень потужності плазморіза, яка може бути невисокою і максимальною відповідно.
На якість різки металів впливатимуть і відчуття самого майстра. Тому варто надати перевагу компактним і зручним агрегатам, звертаючи увагу на довжину кабелю та шланга, з урахуванням відстані до джерела електроенергії.