Перед тим, як укладати дошку, необхідно підготувати поверхню. Якщо підлога суцільна, то в цьому випадку може знадобитися гідроізоляція, або вирівнювання. Для вирівнювання можна застосовувати спеціальні самовирівнюючі суміші. Якщо підлога дерев'яна, то її потрібно відновити, виправити нерівності, купити дошку для підлоги смерека (http://danver.com.ua/uk/products/doshka-pidlogy-smereka) та прибрати зазори. Потім така підлога покривається фанерними плитами для вирівнювання. Якщо підлога бетонна та була залита нещодавно, перед укладанням дошки потрібно почекати приблизно два місяці для затвердіння складу. Плінтуси перед укладанням необхідно зняти. Отже, підготовка поверхні завершена. Тепер потрібно провести замір площі підлоги.
Проводимо вимір
Перше чим вимірювати підлогу, треба зняти мірку з дошки, щоб знати точну кількість потрібного матеріалу. Дерев'яна дошка для підлоги модрина львів (http://danver.com.ua/uk/products/terasa) - задоволення не з дешевих, тому краще скоротити до мінімуму можливий залишок матеріалу.
Спочатку треба виміряти довжину та ширину кімнати, а потім намалювати план приміщення в зручному для вас масштабі. Так буде набагато простіше візуально оцінити план виготовлення пиломатеріалів (http://danver.com.ua/uk), за яким буде укладатися дошка. До отриманої площі слід додати ще приблизно 5% для запасу. Після укладання залишок що залишився, знадобляться для ремонту в майбутньому.
Перед укладанням розпаковані дошки потрібно залишити в тій кімнаті, куди вони будуть укладатися, приблизно на тиждень. Вони повинні адаптуватися до температури та вологості приміщення.
Приступаємо до укладання
Укладається підлогова дошка двома основними способами: на лаги, або на підготовлену поверхню із застосуванням клею чи саморізів. Вологість деревини не повинна перевищувати 10%, самі дошки повинні бути свіжими, сучки не повинні випадати, не повинно бути щілин. Дошку слід укладати, залишаючи зазор між підлогою і стіною приблизно 15 мм. Це робиться для того, щоб було місце для розширення матеріалу.