При неправильному підключенні котла, можливе його руйнування, або значне скорочення строку служби, а також інші неприємності. Твердопаливний котел повинен працювати не тільки безаварійно та довго, але і менше навантажувати турботою про себе мешканців, а його ККД весь термін служби повинен бути великим. Як цього домогтися? Виявляється зовнішня автоматика підключення котла, вирішує такі завдання. Як правильно підключити твердопаливні котли розглянемо детальніше.
Твердопаливні котли на дровах відрізняються тим, що не обладнані автоматикою і можуть працювати зовсім без електропостачання. Автоматизується робота таких котлів з допомогою зовнішніх додаткових приладів та підключення.
Котел не повинен закипіти. Безперебійний блок живлення забезпечує постійну роботу насоса. Твердопаливний котел працює безперервно. Його не можна зупинити швидко, як газовий або на рідкому паливі. Набирає температуру він також повільно, по мірі розгортання палива.
Якщо в працюючому котлі зупиниться рух рідини, то він закипить, зруйнується, та вибухне. Це відбудеться протягом дуже короткого часу. Тому циркуляційний насос повинен працювати безперервно. Його обов'язково потрібно підключити до джерела безперебійного живлення.
Насос котла повинен включатися та відключатися вчасно. Якщо включенням та вимиканням насоса керувати вручну, то «не далекий той день» коли, його просто забудуть включити, або вимкнути, і він буде даремно ганяти рідину.
Термостат забезпечує електричне керування насосом. Великий обсяг теплоносія з високою температурою (вище 100 градусів, якщо котел ще не вибухне) потрапить в опалювальний трубопровід з поліпропілену, або із зшитого поліетилену. Всі стики потечуть. Система опалення буде зруйнована. Тому включення насосу котла потрібно автоматизувати за допомогою термостата з вмонтованим датчиком-колбою, який зможе включати електричні контакти та підключати насос в роботу.
У котлі не повинна випадати роса. Твердопаливний котел повинен працювати за правилами. Котел розігрівається сам повільно і досить повільно буде набирати температуру системи опалення – 2 – 8 годин. І весь цей час в котел буде йти холодна рідина – нижче 50 градусів С. Попадання рідини з такою температурою в теплообмінник значно охолодить його. А це означає, що зверху на теплообміннику буде рясно випадати роса. Вона небезпечна, так як, по-перше, буде кислотною та посилено зруйнує метал, а по-друге, на неї налипають та пригорають частинки золи, в результаті на теплообміннику утворюється кірка, яка значно знижує ККД котла.